Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaAtamaYiğit Gürçay Brisa Genel Müdürü oldu

Yiğit Gürçay Brisa Genel Müdürü oldu

Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding ortaklığında 27’nci yılını geride bırakan Türkiye’nin lider, Avrupa’nın en büyük 7’nci lastik üreticisi Brisa’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Brisa’dan yapılan açıklamaya göre Yiğit Gürçay Brisa Genel Müdürü oldu, eski Genel Müdür Hakan Bayman ise Bridgestone Corporation’ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bayman, aynı zamanda CMA bölgesinde faaliyet gösteren Brisa’da da Yönetim Kurulu Üyeliği’ni sürdürecek.

Hakan Bayman Haber

Hakan Bayman kimdir?

Çalışma hayatına 1993 yılında Henkel Turyağ’da Toz Deterjanlar ve Margarin Marka Müdürü olarak başlayan Bayman, daha sonra 1996 yılında Henkel KgAa Düsseldorf Kategori Müdürlüğü görevini üstlendi. Ocak 1997’de Coca-Cola Kafkasya ve Orta Asya Temsilciliği Bölge Marka Müdürü olarak görev alan Bayman, aynı yılın Aralık ayında Kraft Sıvı Yağlar ve Margarinler Pazarlama Müdürü görevine getirildi. 2002-2007 yılları arasında Brisa Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu üstlendi. 2007-2008 yılları arasında BMW Genel Müdürü olarak çalışan Bayman, 2009 yılından bu yana Brisa Genel Müdürü olarak görevini yürüttü. Bayman, bu görevine ek olarak Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER) ve Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği (LASİD) Yönetim Kurulları’na başkanlık yaptı. Bayman, aynı zamanda Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Temsa Global Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü. Evli olan Bayman, İngilizce, Fransızca ve orta seviyede Almanca biliyor. Bayman; seyahat, yoga ve gastronomi ilgisinin yanı sıra tenis, squash, yüzme ve amatör fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

YIGIT GURCAY Haber

Yiğit Gürçay kimdir?

Yiğit Gürçay, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Çalışma hayatına Unilever Pazarlama Bölümü’nde başlayan Yiğit Gürçay, Roche Türkiye-OTC Satış ve Pazarlama Müdürü ve Ülke Müdürü, Roche HQ-Global Marka Lideri, Roche Güney Afrika – Ülke Müdürü, Bayer Güney ve Sub Saharan Afrika-Ülke Müdürü, Bayer Türkiye Genel Müdürü görevleri sonrasında 2007-2011 yıllarında GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Genel Müdürü olarak çalıştı. Brisa’ya katılmadan önceki son görevleri 2012-2014 yılları arasında GSK Orta Doğu, Afrika Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve 2014-2015 yılları arasında Orta Doğu, Afrika ve CIS Bölgeleri Kıdemli Başkan Yardımcılığıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler