Hakkımızda

Hakkımızda

Her gün yeni haber, test ve videolarla güncellenen otomobil haberleri web sitesi www.otomobil.com.tr, Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Tarık Akagün yönetiminde yayınlanmaktadır. Şirketin, Türkiye’nin ilk elektronik otomobil dergisi e-otodergi’nin ardından ikinci tescilli markası olan www.otomobil.com.tr; basın meslek ilkelerine uyan, bağımsız, tarafsız ve ciddi habercilik anlayışla, otomotiv sektöründeki tüm haber ve yenilikleri bilgisayarınıza taşımayı amaçlamaktadır.

 Tarık Akagün kimdir?

Özel Işık Lisesi mezunu olan Tarık Akagün, İstanbul Üniversitesi’nde “Gazetecilik” öğrenimi gördü. Marmara Üniversitesi’nde “İktisat Politikası” yüksek lisansı yaptı. Otomobil gazeteciliğine haftalık otomobil dergisi Otohaber’de muhabir olarak başlayan Akagün, bu dergide uzun süre test editörlüğü görevini üstlendi. Ardından Almanya lisanslı aylık otomobil dergisi auto motor & sport dergisinde test editörü olarak çalıştı. Bir süre arabam.com web sitesinde editörlük yapan Akagün, daha sonra İngiltere lisanslı Evo ve yine İngiltere lisanslı Car dergilerinde yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Haziran 2008’den bu yana Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin ortağı ve genel müdürü olan Akagün, aynı zamanda aylık ücretsiz otomobil dergisi e-otodergi’nin ve www.otomobil.com.tr web sitesinin editörü. Akagün, İngilizce biliyor.

İlk kez 1 Nisan 2009 tarihinde yayına giren www.otomobil.com.tr Nisan 2020’de yeni yazılımı, altyapısı ve tasarımıyla bugünkü görünümüne kavuşmuştur.