Salı, Eylül 29, 2020
Ana Sayfa Haberler Ferrari 488 Spider yüzünü gösterdi

Ferrari 488 Spider yüzünü gösterdi

Ferrari 488 Spider yüzünü gösterdi. Ferrari’nin en yeni üstü açık süper spor modeli 488 Spider, Eylül ayında gerçekleştirilecek Frankfurt Otomobil Fuarı 2015’te tanıtılacak. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.0 saniyede gerçekleştiren Ferrari 488 Spider, orta-arka konumlu 670 HP’lik V8 motoruyla markanın gelmiş geçmiş en güçlü katlanabilir metal tavanlı modeli olarak ön plana çıkıyor. Ferrari 488 GTB modelinin üstü açık versiyonunu olan 488 GTB, Ferrari’nin patenti kendine ait olan katlanabilir metal tavan sistemine ve buna paralel değişen roadster tasarım özelliklerine sahip. Sadece 14 saniyede açılan ve aynı sürede kapanan metal tavan, klasik kumaş tavanlara göre daha az ağırlık (ortalama 25 kg kadar) ve daha iyi kokpit konforu sunuyor.

Ferrari 488 Spider, sürtünmeyi azaltırken optimum itme gücünü garanti etmek üzere tasarlanmış olan kompleks nitelikte gövde tasarım unsurları sayesinde bugüne kadar üretilen en aerodinamik üstü açılır Ferrari modeli unvanını da elde ediyor. Ferrari mühendisleri, büyük bir spoyler ve aerodinamik gövde altı dahil olmak üzere bazı yenilikçi tasarım eklemeleri yaparak bu hedefe ulaşmayı başarmışlar. Araç içi konforuna ilişkin olarak hava akışı çalışmalarını da göz ardı etmeyen Ferrari mühendisleri, elektrikli camlı bir mekanizmaya sahip arka rüzgarlık sayesinde tavan açıkken maksimum konfor sağlamak için üç farklı konum özelliğini araca dahil etmişler. Rüzgarlığın tamamen indirilmesi durumunda ise hava ve sürüş koşullarına bakılmaksızın; açılır tavan kapalı haldeyken bile V8 motor sesinin maksimum biçimde duyulması hedeflenmiş.

Ferrari 488 Spider’ın yeni 3.9 litrelik V8 turbo motoru, güç, tork ve tepki süreleri açısından sınıfının en iyi değerlerini sunarken, devrim niteliğindeki mimarisiyle de standartlara yeni bir boyut getiriyor. Ferrari 488 Spider’ın 8000 d/d’de 670 HP güç üreten motoru, 7’nci viteste 760 Nm maksimum tork üretebilmesiyle dikkat çekiyor. 0 – 200 km/s hızlanmasını sadece 8.5 saniyede tamamlayan ve 325 km/s’lik maksimum bir hıza erişebilen Ferrari 488 Spider, sıra dışı sportif tasarımıyla da rakiplerinin önünde yer alıyor.

Daha önce yayınladığımız Ferrari 488 GTB haberine ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME:

Ferrari 488 Spider modelinin Türkiye teslimatları başladı. Otomobilin fiyatı ve ülkemize ayrılan kota yeni haberimizde. BURAYA tıklayıp okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler