Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni Ford Focus 2022

Yeni Ford Focus 2022

Yeni Ford Focus 2022. Ford, kompakt sınıf olarak da bilinen C segmentindeki temsilcisi Focus’u kapsamlı şekilde makyajlayarak, hem görünümünü, hem de bağlanabilirlik teknolojilerini yeniledi. Ford’un “human-centric” “insan merkezli” tasarım felsefesi ile tasarlanmış Ford Focus’un burun yapısı eskisine göre belirgin şekilde değişmiş. Bu kapsamda motor kaputu, ön tampon ve farlar yenilenmiş. Daha büyük bir Ford logosunun kullanıldığı otomobilde LED farlar artık standart. Sis farları da LED farların olduğu aydınlatma grubuna dâhil edilmiş.  5 kapılı hatchback ve stationwagon modellerde stop lambaları karartılarak farklı bir görünüm elde edilmiş.

ST-Line versiyonlar bal peteği formunda radyatör ızgarası, marşpiyeler, difüzör formlu arka tampon ve tavan spoyleri ile diğer versiyonlardan ayrılıyor. Active adı verilen maceracı görünümlü, yükseltilmiş versiyonlar ise dikine çubuklara sahip radyatör ızgarasına sahip. Bununla birlikte daha önceden olduğu gibi gövde etrafını çepeçevre saran plastik koruma bandı da Active versiyonlara özel.

Yeni Ford Focus’ta SYNC 4 adlı multimedya sistemine yer veriliyor. Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyen SYNC 4, 13.2 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip.

Yeni Ford Focus motor seçenekleri

Yeni Ford Focus 2022; benzinli, dizel ve hibrit güç ünitelerini içeren geniş bir motor yelpazesine sahip.  Yeni Focus’ta 1.0 EcoBoost 100 HP, 1.0 EcoBoost 125 HP, 1.0 EcoBoost 48V hafif hibrit 125 HP, 1.0 EcoBoost 48V hafif hibrit 155 HP, 1.5 EcoBlue 95 HP, 1.5 EcoBlue 120 HP motor seçenekleri sunuluyor. Standart olarak 6 ileri oranlı manuel şanzımanla gelen bu motorlardan 48V hafif hibrit olanlar 7 ileri oranlı otomatik, 1.5 EcoBlue 120 HP dizel ise 8 ileri oranlı otomatik şanzımanla alınabiliyor.

Performans arayan Focus tutkunları içinse 2.3 litrelik silindir hacmine sahip, 280 HP gücündeki ST versiyonu var. 6 ileri oranlı manuel veya 7 ileri oranlı otomatik şanzımanla kombine alınabilen Focus ST,  hatchback ve station wagon gövde tiplerinde tercih edilebiliyor. Tüm versiyonlarda maksimum hızı 250 km/h olarak açıklanan Focus ST, HB versiyonda 5.7 saniyelik, station wagon versiyondaysa 5.8 saniyelik 0-100 km/h hızlanma değerine sahip.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan 2018 Ford Focus haberine ulaşmak için BURAYA, 2018 Ford Focus fiyat listesine ulaşmak için BURAYA, Ford Almanya sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Kategoriler