Cuma, Şubat 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerYeni Dacia Sandero 2021

Yeni Dacia Sandero 2021

spot_imgspot_imgspot_img

Yeni Dacia Sandero 2021. 3’üncü nesil Dacia Sandero, Sandero Stepway ve Logan’ın ön gösterimi yapıldı. İkinci nesil Dacia Sandero 2012’de yollara çıkmıştı ve aradan geçen 8 yıl boyunca, tüketicilerin bir bütçe otomobilinden istedikleri şeyler temelde aynı olsa da, daha fazla teknoloji ve modernlik de talep edilir oldu. Son dönemde artan bireysel mobilite ihtiyacı da bu tip otomobillere olan ilgiyi yükseltebilir.

Otomobiller tasarlanırken, günümüz müşteri ihtiyaçları ve beklentileri göz önüne alınmış. Otomobillerin tasarım felsefesinin temeli ise önceden olduğu gibi ulaşılabilir fiyatlar, kompakt ölçüler ve basit kullanım.  Ancak bu temel özelliklerin daha fazla değişkenlik ve modernlik ile birleştirildiği ifade ediliyor.

Yeni Dacia Sandero, eskisiyle karşılaştırıldığında daha yatık ön cama sahip ve otomobilin yüksekliğinin de daha fazla olduğu belirtiliyor. Bununla beraber ölçüleri henüz açıklanmayan otomobil eskisinden daha geniş bir izlenim veriyor. Sandero’nun SUV – Crossover tarzındaki versiyonu Sandero Stepway ise daha belirgin şekilde farklılaştırılmış. Daha maceracı görünen Sandero Stepway’in motor kaputundaki çıkıntılar, farklı radyatör ızgarası ve farklı ön tamponu ilk bakışta dikkat çekiyor.

Ailenin sedan üyesi Logan ise akıcı ve temiz hatlara sahip. Bilindiği gibi B segmenti sedanların bagaj kısmı, çoğu zaman emanet gibi veya sonradan eklenmiş gibi duruyor. Ancak Renault – Dacia tasarımcıları yeni Logan’da gözü rahatsız etmeyen bir tasarım çizgisi yakalamışlar.

Y formlu ışık imzası ise yeni Sandero gamının yeni görsel kimliğinin tamamlayıcısı. Yeni Dacia Sandero ürün gamının detayları, 29 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

GÜNCELLEME, 17 Şubat 2021: Yeni Dacia Sandero 2021 fiyat listesine ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!

GÜNCELLEME, 8 Mart 2021: Yeni Dacia Sandero Stepway test sürüşü yazısına ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan elektrikli Dacia Spring haberini okumak için BURAYA, Dacia Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın.

Yeni Dacia Sandero, yeni Dacia Sandero Stepway ve yeni Dacia Logan detayları 3 Ekim 2020 tarihinde yayına girdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler