Cuma, Mayıs 24, 2024
spot_img
Ana SayfaÇevreRenault-Nissan İttifakı’ndan yeni bir anlaşma

Renault-Nissan İttifakı’ndan yeni bir anlaşma

Renault-Nissan İttifakı, İngiltere’nin Milton Keynes Belediye Meclisi’yle kullanımda sıfır salınımlı ulaşım hakkında nihai bir anlaşma imzaladılar.

Renault-Nissan İttifakı ve Milton Keynes Belediye Meclisi, şehirde elektrikli araçların ve altyapısının kullanım takvimini belirleyen nihai anlaşmayı imzalayarak “yeşil” ulaşımın geleceği için önemli bir etabı aşmış oldular.

İmzalanan anlaşmada Milton Keynes’te elektrikli araçların kullanımı ve yaygınlaştırılması yönünde iki tarafın taahhütleri tanımlanıyor. Belediye Meclisi, şarj istasyonları ağının geliştirilmesini üstlenecek, Renault-Nissan İttifakı ise elektrikli araçları ticarileştirecek.

Anlaşmanın hükümlerine göre, Milton Keynes Belediye Meclisi şehrin kamuya açık ve özel alanlarında 430 adet elektrikli araç şarj istasyonunun ve 2000’e kadar konutta şarj noktalarının tesisini sağlayacak. Sürücüler, elektrikli araçların kullanımını kolaylaştırmak amacıyla, özellikle şehir merkezindeki istasyonlarda ücretsiz şarj ve park gibi yerel teşvik önlemlerinden yararlanacaklar ve elektrikli bir araç satın alırken hükümetten 5000 pounda kadar teşvik primi alacaklar.

Ne diyebiliriz: Darısı Türkiye’nin başına!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler