Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaÇevreRenault-Nissan ile Sevilla Belediyesi işbirliği yapacak

Renault-Nissan ile Sevilla Belediyesi işbirliği yapacak

Renault-Nissan İttifakı ile Sevilla Belediyesi arasında imzalanan anlaşma, elektrikli araçların yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Bu anlaşma, İspanya Sanayi Bakanlığı Enerji Geliştirme Enstitüsü’nün MOVELE Planı’na katılan şehirlerden biri olan Sevilla’da elektrikli aracın yaygınlaştırılmasını hedefliyor. MOVELE Planı, elektrikli ulaşımı test etmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik bir pilot proje ve Madrid, Barselona ve Sevilla şehirlerinde elektrikli araçlar parkına enerji tedarik etmek için bir şarj istasyonları ağı kurulmasını içeriyor. Bilimsel ve teknolojik bir park olan Cartuja 93, Sevilla şehrinde batarya şarj ağının kesin olarak oluşturulmasından önce bir test merkezi olarak kullanılacak.

Anlaşma Sevilla Belediye Başkanı Alfredo Sánchez Monteseirín, Cartuja 93 S.A.Başkanı Isaías Pérez Saldaña, Nissan İberya Sıfır Salım Program Direktörü Javier Redondo ve Renault İspanya Genel Müdürü Jean-Pierre Laurent tarafından imzalandı.

Renault-Nissan İttifakı tarafından başlatılan sıfır salım stratejisi ve Sevilla MOVELE Planı arasındaki sinerjiden güç alan ilgili birimler, CO2 salımlarını ve küresel ısınmayı azaltmak amacıyla elektrikli aracın benimsenmesinin teşvik edilmesine yönelik çok sayıda faaliyeti başlatmaya karar verdiler.

4 yıllık bir süre için imzalanan bu anlaşma, Cartuja 93 kompleksi bünyesinde elektrikli araçların pilot kullanım şekillerinin tanımlanması, 2011’den itibaren şehirde elektrikli araçların satışının ve kullanımının teşvik edilmesi, şehir içinde bir batarya şarj ağının kurulması ve onaylanması ile ilgili görüş alış verişleri, bu yeni ulaştırma şeklinin tanıtılmasına ilişkin etkinliklerin ve eğitim faaliyetlerinin düzenlenmesi, sıfır salımlı araç parkı edinmeye istekli şirket ve ortakların araştırılması faaliyetlerini kapsıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler