Cuma, Aralık 3, 2021
Ana SayfaHaber EkstraOtomobil servislerinde dijitalleşmenin önemi

Otomobil servislerinde dijitalleşmenin önemi

Otomobil servislerinde dijitalleşmenin önemi. Son 20 yıldır iyice dijitalleşen hayat, koronavirüs salgını sonrasında daha da dijitalleşti. Otomobil satış ve servis hizmetlerinde de dijitalleşme kendisini iyice belli etmeye başladı. Türkiye’de 60 noktada servis veren RS Servis’in CEO’su Ünal Ünaldı da özel oto servislerinin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Artık önüne geçilemez bir dijitalleşmenin içine girdiğimizi söyleyen Ünaldı, araç sahiplerinin öncelik ve ihtiyaçlarının da değiştiğini, özel oto servislerinin de bu değişime ayak uydurmak zorunda olduğunu ifade etti.  Ünaldı, “Oto tamir sektöründe ortak bir dijital platform yaratmak amacıyla kurduğumuz Destech Hasar Yazılım Çözümleri’nin geliştirdiği araç kabulünden teslimine, e-randevu sistemleri ile özel servislerin dijitalleşmesine olanak sağlıyoruz. Ayrıca servisler ile sigorta, eksper ve filolar arasındaki iletişimi de eşzamanlı olarak dijital platformlara taşıyarak özel oto servislerinin iş yükünü azaltıyor, fiziksel temas olmaksızın hareket etmesini sağlıyoruz” dedi.  

Pandemi döneminde araç giriş sayısı yüzde 70’ten fazla düşen özel oto servislerinin, artan dolar kuru etkisi ile birlikte otomotiv sektöründeki satışların sekteye uğraması sebebiyle çok daha proaktif davranması gerektiğini söyleyen Ünaldı, dijitalleşmenin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Yaklaşık 12 bin çalışanın bulunduğu ve özel oto servisleri sektörünün Pazar payının yüzde 55’ine denk gelen TOSEF Tüm Oto Servisleri Federasyonu üyesi 657 servise yıl sonuna kadar ücretsiz üyelik veren Destech Hasar Çözümleri ve Yazılım A.Ş ile servislerin dijitalleşmesine ön ayak olmak istediklerini ifade eden Ünaldı “Özel oto servislerinin dijital çağa ayak uydurması, bugün 3 ay öncesine göre kat be kat daha büyük önem arz ediyor. Servislerin kurumsallaşmasının ilk aktörlerinden birisi dijital entegrasyon. Kurumsallaşmayan ve dijitalleşmeyen servisleri önümüzdeki yıllarda zor günler bekliyor” yorumunda bulundu.

Otomobil.com.tr’de daha önce yayınlanan RS Servis hasar onarım haberi için BURAYA, kapıda araç içi dezenfeksiyon haberi için BURAYA, RS Servis internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler