Çarşamba, Aralık 1, 2021
Ana SayfaHaberlerVolkswagen-Ford ortak üretim

Volkswagen-Ford ortak üretim

Bundan kısa bir süre önce Volkswagen-Ford ortak üretim konusu hakkında ilk bilgileri vermiştik. Bugün her iki firmadan da yapılan açıklamada işbirliği kapsamında ortak geliştirilecek ve üretilecek modellerin detayları resmen açıklanmış oldu. VW Ticari Araçlar ve Ford arasındaki bu ilişki, iki şirketin birbirinden hisse almasını kapsamıyor. Bunu maliyetleri düşürmek için yapılmış bir işbirliği ve bazı modellerin ortak üretimi olarak düşünebiliriz.  Yani aynı üretim bandından hem VW, hem de Ford amblemli araçlar inecek. Bu işbirliği kapsamında toplamda 8 milyon adetlik ticari araç üretimi yapılması hedefleniyor.

Volkswagen – Ford işbirliği kapsamında:

-Ford’un orta sınıf pick-up’ı, VW markasına uyarlanacak.  Bilindiği gibi Amarok üretimi bu yıl bitiyor ve 2022 Amarok, Ford Ranger altyapılı olarak yollara çıkacak. Yani yeni Amarok’un Ar-Ge ve üretimi Ford tarafından yapılmış olacak.

-VW Ticari Araçlar tarafından yeni bir şehiriçi kullanıma uygun kombivan geliştirilecek. Yeni Volkswagen Caddy olacak bu araç, Ford Transit Connect’e altyapısını verecek. Ford ise yeni bir 1 tonluk nakliye aracı geliştirecek.

-Ford’un 2023 yılında Avrupa’da yollara çıkması beklenen elektrikli aracı, Volkswagen’in MEB (Modular Electric Toolkit) adını verdiği elektrikli araç altyapısını kullanacak. Ford’un bu işbirliği kapsamında geliştirilen 600.000 adet elektrikli araç satması öngörülüyor.

Ford-VW Ticari Araçlar işbirliği hakkında daha önce yayınladığımız habere ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler