Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni Hyundai Santa Fe yüzünü gösterdi

Yeni Hyundai Santa Fe yüzünü gösterdi

Yeni Hyundai Santa Fe yüzünü gösterdi. Santa Fe, Hyundai tarihindeki özel anlamı olan modellerden bir tanesi. Çünkü Hyundai SUV segmentine ilk defa bu modelle 2000 yılında giriş yaptı ve başarılı satış rakamlarına ulaştı. Adını ABD’nin New Mexico eyaletinin Santa Fe şehrinden alan bu otomobil, her nesilde artan kalitesi ile dikkatleri çekti. Güncel nesli (4. nesil) 2018 yılında yollara çıkan Santa Fe, 2020 model yılı için kapsamlı bir makyajla yenileniyor. Aslında buna yeni nesil de denilebilir zira otomobilin altyapısı Hyundai tarafından “Üçüncü Nesil Platform” olarak tanımlanıyor.

SUV D segmentinde yer alan Santa Fe, 2020 geliştirmeleriyle birlikte daha seçkin ve modern bir görünüme kavuşmuş. Özellikle otomobilin burun yapısına ve aydınlatma grubunun tasarımına epey bir mesai harcanmış gibi. T formlu ve 2 parçalı gündüz farları, radyatör ızgarasının ve ön tamponun altındaki alüminyum görünümlü çerçeve de otomobile zengin bir hava katmış. Otomobilin iç mekanı da değişen müşteri beklentilerine göre elden geçirilmiş. Premium bir atmosfer sağlaması için tasarlandığı söylenen ön konsol eskisinden daha alçak tasarıma sahip. Orta konsoldaki 10.25 inçlik dokunmatik ekran yeni. Ekranın altındaki bölümdeyse Hyundai için ilk olan bir özellik var: arazi sürüş modu seçicisi. Son dönemin trendi olan dijital gösterge tablosu bu otomobilde de var ve 12.3 inç ebadında.

 Smartstream ailesine mensup hibrit ve plug-in hibrit versiyonları olacak yeni Santa Fe’nin kapsamlı teknik bilgileri ve motor özellikleri ilerleyen günlerde açıklanacak. 2020 Hyundai Santa Fe’nin Avrupa’daki satışı bu yılın Eylül ayında başlayacak.

Güncel Hyundai Santa Fe’nin Amerika internet sayfasına ulaşmak için BURAYA, yeni Hyundai Santa Fe ilk haberine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler