Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaHaberlerElektrikli Hyundai Kona menzil rekoru

Elektrikli Hyundai Kona menzil rekoru

Elektrikli Hyundai Kona menzil rekoru. Günümüzün elektrikli otomobillere olan merak gittikçe artıyor. Bu otomobillerle ilgili en fazla merak edilen konulardan bir tanesi ise menzil… Hyundai’nin elektrikli B-SUV’u Kona Electric, tek şarjla 1026 km’lik menzile ulaştı ve bu menzil Alman araç denetleme ve inceleme kuruluşu Dekra tarafından tescillendi.

Hyundai Kona Electric, menzil rekorunu Almanya’nın Lausitzring Pisti’nde kırdı. Rekor denemesinde 3 tane standart Kona Electric kullanıldı. Bu otomobiller,  Hyundai Avrupa satış sonrası teknisyenleri, Hyundai Avrupa pazarlama ve basın iletişimi bölümü personeli ve Auto Bild dergisi editörleri tarafından ayrı ayrı takımlar halinde kullanıldı. Otomobillerin elde ettiği menziller ise 1018.7 km, 1024.1 ve 1026 km oldu. Klima dâhil, tüm elektrikli konfor donanımları kapalı olan otomobillerde sürüş boyunca çalışan ekipman LED gündüz farları oldu. 29-31 km/h ortalama hız aralığında 29 dereceye varan sıcaklıkta gerçekleştirilen rekor denemesi yaklaşık 35 saat sürdü.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Hyundai Almanya Genel Müdürü Jürgen Keller, rekorla ilgili olarak, “Bu testle beraber Kona Electric’in ne kadar verimli ve ne denli çevre dostu bir SUV olduğunu kanıtladık. Günlük kullanıma uygunluğu kadar, gelecek nesillere tertemiz bir doğa bırakmak için de üzerine düşen sosyal sorumluluk görevini sonuna kadar yapmış oluyor. Üstelik KONA EV, elektrikli otomobillerin en büyük kâbusu olan menzil kaygısını da tamamen ortadan kaldırmış oluyor” dedi.

64 kWh batarya kapasitesine sahip,  204 HP gücünde elektrik motoru olan Hyundai Kona Electric’in fabrika verilerine göre (WLTP normu) menzili 484 km.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önceden yayınladığımız Hyundai’nin yeni elektrikli otomobil markası IONIQ haberi için BURAYA, Hyundai Avrupa internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler