Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni yüzlü Renault Clio tanıtıldı

Yeni yüzlü Renault Clio tanıtıldı

Yeni yüzlü Renault Clio tanıtıldı. Renault’nun B segmentindeki temsilcisi Clio’nun Türkiye ön gösterimi İstanbul’da düzenlenen basın toplantısı ile yapıldı. Toplantıda Renault Ürün Performansı Başkan Yardımcısı Bruno Vanel, Renault Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gilles Vidal , Renault Global CEO’su Fabrice Cambolive ve MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş’ın da hazır bulunması, markanın yeni Clio’ya ne kadar önem verdiğinin bir göstergesiydi.

İlk defa 1990 yılında tanıtılan Renault Clio, günümüze kadar 5 jenerasyonda toplamda 16 milyon adetten fazla satışa ulaşarak markanın adeta itici gücü oldu. Türkiye’de 600.000 adetten fazla satılan Clio’nun, Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları’ndaki  toplam üretimi ise 3 milyon 400 bin adedi aştı.

Toplantıda konuşan Renault CEO’su Fabrice Cambolive “Dünyanın en çok satan Fransız otomobili her zaman başarılı bir model oldu. OYAK ile başarılı iş birliğimizin sonuçlarından biri olarak Türkiye, Clio için en büyük ikinci pazar konumunda yer alıyor. Bu vesileyle OYAK yönetimine teşekkürlerimi sunarım.Yeni Clio, yeni ve etkileyici ön cephesi ve daha sportif Esprit Alpine donanım seçeneğiyle, modern bir karakter sergiliyor. Bursa OYAK Renault fabrikalarında üretilen segmentinin lider modeli Clio, yenilenen tasarım ve donanım özellikleriyle Türk kullanıcıların daha da beğenisini kazanacak” dedi.

Renault Markası Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gilles Vidal, “Renault Clio, tüm dünyada gerçek bir aşk hikayesi. Biz de bu hikâyenin ikonunu bir sonraki seviyeye taşımak ve temel değerlerini koruyarak daha teknolojik bir tasarımla, insan unsurunu da ön planda tutarak geleceğe taşıma fikriyle hareket ettik. Yeni Clio, cömert şekillerin ve keskin çizgilerin başarılı bir birleşimi” sözlerini kullandı.

Renault’nun yeni tasarım dili ile makyajlanan Clio’nun radyatör ızgarası, ön tamponu ve aydınlatma grupları yenilenmiş. Arka tarafta da yenilenen tampon ve stop lambaları kullanılmış. İç tasarımda yeni döşemelere ve çevreci malzemelere yer verilmiş. Esprit Alpine donanım seviyesi, RS Line’nın yerini alan sportif donanım olarak dikkat çekiyor.

Makyajlı Clio Türkiye’de ilk etapta 1.0 TCe 90 HP turbo benzinli ve 1.0 SCe 65 HP atmosferik benzinli olmak üzere iki motor seçeneğine sahip. 90 HP’lik motorda otomatik şanzıman, 65 HP’lik versiyonda ise manuel şanzıman görev yapacak.

Yeni Clio TCe 90 bg benzinli turbo motor ve SCe 65 bg atmosferik motor seçenekleriyle farklı kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde cevap veriyor. TCe 90 bg benzinli turbo motor, otomatik vites ile pürüzsüz vites geçişleri ve keyifli sürüş deneyimi sağlarken, yakıt tüketiminde de sınıfının en iyi değerlerinden birini sunuyor. Manuel şanzımanla kombine edilen SCe 65 bg atmosferik motor, şehir içi kullanımı için en ideal ekonomik sürüşü sağlıyor. Eco sürüş modu tüm versiyonlarda standart olarak sunulacak.

Yeni yüzlü Renault Clio 2023 Eylül ayı içinde satışa sunulacak.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan 2020 Renault Clio 1.0 TCe X-Tronic test sürüşünü okumak için BURAYA, Renault Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler