Cumartesi, Mayıs 14, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni Porsche Macan 2021

Yeni Porsche Macan 2021

Yeni Porsche Macan 2021. İlk defa 2014 yılında yollara çıkan Porsche Macan ilk makyajını 2018 yılında görmüştü. 2021 model yılı içinse ikinci defa makyajlandı ve güncellendi. Makyajlanarak yeni yüze kavuşan Porsche Macan 2021’de motor gamında da değişiklikler yapılmış. Öncelikle şunu söyleyelim. Porche Macan Turbo artık yok. Model gamında şimdilik Macan, Macan S ve Macan GTS olmak üzere 3 versiyon var. Tüm motorlar yedi vitesli Porsche çift kavramalı şanzımana (PDK) ve Porsche aktif dört tekerlekten çekiş sistemine (Porsche Traction Management – PTM) sahip.

Macan GTS’in 2.9 litrelik V6 çift turbo motoru 60 HP’lik güç artışı ile 440 HP güç üretiyor. Macan GTS; Sport Chrono paketi 272 km/h’lik azami hıza sahip olup, 0’dan 100 km/h’ye 4,3 saniyede çıkıyor.

Macan S, 380 HP ile eski nesline kıyasla 26 HP daha fazla güç üreten,2.9 litrelik bir V6 çift turbo motora sahip. 0-100 km/h hızlanmasını 4.6 saniyede tamamlayan 2021 Porsche Macan S, maksimum 259 km/h hıza ulaşıyor.

Giriş seviyesindeki Porsche Macan ise artık 245 HP yerine 265 HP güç üretiyor. 4 silindirli, turbo beslemeli bu motor Macan’a 6.2 saniyelik 0-100 km/h hızlanma değeri ve 232 km/h maksimum hız sağlıyor.

Süspansiyon sistemi

Makyajlı Porsche Macan’da süspansiyon sistemi  ve yürüyen aksam da elden geçirilmiş. Direksiyon sisteminin daha hassas tepkiler verdiği açıklanırken, opsiyonel olarak alınabilen Porsche Active Suspension Management (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi – PASM) sisteminin sönümleme özellikleri gibi bileşenler bu hedef doğrultusunda yeni Macan ailesine özel olarak yeniden uyarlandığı belirtiliyor.

İç mekânda neler farklı?

Yeni Porsche Macan’da düğmeler yerine dokunmatik yüzeyleri kullanan yeni bir konsol anlayışına geçilmiş.  Vites kolu eskisinden daha kısa. Gösterge panelinin üstünde bulunan analog saat de artık standart olarak sunuluyor. İç tasarıma yeni renk vurguları katmak amacıyla Gentian Mavi, Papaya veya Tebeşir renklerindeki bir dizi deri döşeme ve kontrast dikişler artık opsiyonel. Macan, Porsche Communications Management’ın (Porsche İletişim Yönetimi) 10.9 inçlik full HD dokunmatik ekranından veya ses komutlarıyla kontrol edilebilen birçok çevrimiçi işlevi standart donanım olarak sunmaya devam ediyor. Ayrıca yeni çok işlevli direksiyonla 911 modelinin GT Sport direksiyonuna yer veriliyor.

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen Porsche olan Macan’ın (100 Macan’dan 67’si kadınlar tarafından tercih ediliyor) makyajlı versiyonunun Türkiye ön siparişleri açıldı.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan 2014 yılındaki Porsche Macan satışa sunulma haberi için BURAYA, Porsche Macan 2014 teknik özellikleri için BURAYA, Porsche Macan 2.0 litre haberi için BURAYA, tıklayın!

Kategoriler