Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaEkonomiPorsche Macan 125.000 Euro fiyatla Türkiye’de

Porsche Macan 125.000 Euro fiyatla Türkiye’de

Maslak’ta bulunan Doğuş Center’da hizmete giren ve Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük Porsche Merkezi olan Maslak Doğuş Oto Porsche Showroom açılışı için düzenlenen basın toplantısına Porsche A.G Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy ve Doğuş Oto Genel Müdürü Zafer Başar katıldılar. Basın toplantısında, ayrıca Porsche’nin yeni kompakt SUV modeli Macan’ın Türkiye ön gösterimi de gerçekleştirildi. 1400 metrekare satış ve 750 metrekare servis alanıyla 14 Porsche aracın aynı anda sergilenebildiği showroom için 10 milyon TL tutarında yatırım yapıldı.

Macan 125.000 Euro’ya geldi

Endonezya dilinde Kaplan anlamına gelen Macan için 125.000 Euro’luk baz fiyatla sipariş alınmaya başlandı. İlk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Porsche Macan’ın Türkiye ön gösterimi ve basın toplantısı Porsche AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy ve Doğuş Oto Genel Müdürü Zafer Başar’ın katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte, Porsche AG Avrupa Direktörü Felix Brautigam ve PCEE (Porsche Central and Eastern Europe) Genel Müdürü Marcus Eckermann da hazır bulundu.

Maslak’ta yıllık hedef 200 adet Porsche

Bu yıl Doğuş Otomotiv ile Porsche işbirliğinin 18’inci yılı olduğunu ve bugünkü basın toplantısının da bu işbirliği için çok önemli bir adım olduğunu söyleyen Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “Bugün iki büyük mutluluğu aynı anda yaşıyoruz. İlki, Avrupa’nın en büyük ve önemli Porsche Merkezleri’nden biri olacak Doğuş Oto Porsche Maslak Showroom’unun hizmete açılması. Diğeri ise, Porsche için çok önemli bir model olan Macan’ın Türkiye ön gösterimi” diye konuştu. Doğuş Oto Maslak Porsche Showroom’unun kendileri için çok büyük önemi olduğunu söyleyen Bilaloğlu, “Bu showroom’umuzda yılda yaklaşık 200 Porsche satışını gerçekleştirmeyi ön görüyoruz” diye konuştu.

Porsche’nin global satışı 2013’te yüzde 15 arttı

Porsche A.G İcra Kurulu Üyesi olarak her yıl birçok ülkeyi ve Porsche Merkezi’ni gezdiğini söyleyen Porsche AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, ise “ Bu yıl en önemli duraklarımdan birinin Türkiye ve İstanbul olmasından mutluluk duyuyorum. İstanbul dinamizmi ve her tarafta bulunan kültürel atmosferi ile dünyanın en sayılı kentlerinden biri. Porsche olarak Türkiye’nin başarı hikâyesinin bir parçası olmak bizim için çok önemli” diye konuştu. Porsche’nin geçen yıl dünyada 163 bin araç sattığını, bunun bir önceki yıla göre yüzde 15’lik bir artış olduğunu söyleyen Meier, “Türkiye de buna 518 adetlik bir katkı yaptı, bir önceki yıla göre satışlar, yüksek vergilere rağmen Türkiye’de yüzde 5 oranında arttı. Bu da seçkin markamız ve yüksek kaliteli spor otomobillerimizin yanında, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın da başarısıdır” diye konuştu. Büyüme stratejilerinin, sürdürülebilir büyüme olduğunu söyleyen Meier, yetkili satıcı ağlarının da yaygınlaştırmak için çalıştıklarını söyledi. “Sürdürülebilir büyümemizin temellerinden biri de iş ortaklarımızın ve yatırımcılarımızın güveni ve inancı ile gerçekleştiriyoruz. İstanbul’daki yeni showroom da bunun bir göstergesi” dedi.

Yıllık satış hedefi 40-50 adet

Porsche Macan modelinin Türkiye’deki satışına Nisan ayında başlanacak. Macan’ın ilk etapta, 258 HP güç üreten 3.0 litre hacimli V6 dizel motorlu Macan S Diesel, 340 HP güç üreten 3.0 lt hacimli V6 çift turbo motorlu Macan S ve 400 HP güç üreten 3.6 litre hacimli V6 çift turbo benzinli Macan Turbo versiyonları beğeniye sunulacak. Porsche Macan’ın tüm modelleri çift kavramalı 7 ileri şanzıman ile dört çeker olarak satışa sunulacak. Porsche Macan S Diesel modeli 125.000 Euro’dan başlayan fiyatlar ile alınabilecek. Macan’ın, Türkiye’de Porsche satışlarına gözle görülür bir etkisi olmasını beklediklerini söyleyen Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “2013 yılında Porsche satışlarının bir önceki yıla göre 21 adet artarak, 518 adede ulaştı. Macan’ın satış adedinin ilk lansman yılında 40-50 adet olmasını ön görüyoruz“ diye konuştu.

Porsche Macan teknik özellikleri ve fotoğraf galerisi için BURAYA tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler