Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerYeni Mercedes-Maybach S Serisi 2021

Yeni Mercedes-Maybach S Serisi 2021

spot_imgspot_imgspot_img

Yeni Mercedes-Maybach S Serisi 2021. Kısa bir süre önce S-Serisi’nin tanıtımı yapan Mercedes-Benz, bu serinin kaymak tabakasını oluşturan Maybach S Serisi’ni de 19 Kasım 2020 tarihinde internet ortamında tanıttı. Markanın lüks ve konfor konusunda zirvedeki modeli olan Mercedes-Maybach S Serisi, S Serisi’nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun ve çift renkli gövdesiyle dikkat çekiyor. Bu ekstra uzunluğun tamamı arka koltuk yolcularına daha fazla alan sağlamak üzere kullanılmış. Çift renkli gövde opsiyonel ve ayrıca otomobili önden arkaya kat eden ince çizgi, el işçiliği ile çekiliyor. Bolca kromum kullanıldığı ön ızgaraya sahip otomobilin arka kapıları da standart S Serisi’ne göre daha büyük. Ayrıca arka üçgen cam, kapı yerine, C sütununa entegre edilmiş.

Mercedes-Maybach S-Serisi’nde beş adede kadar ekran sunulabiliyor. Yüksek teknolojili bir kumanda merkezi olarak görev alan 12,8 inçlik OLED merkezi medya ekranı standart donanım olarak sunuluyor. Trafikteki diğer unsurların görselini üç boyutlu olarak canlandıran, belirgin derinlik ve gölge efektiyle dikkat çeken 12,3 inçlik 3 boyutlu dijital gösterge ekranı ise opsiyonel.

 Adaptif Arka Aydınlatma özelliği ilk kez Mercedes-Maybach S-Serisi’nde kullanıma sunuluyor. Bu özellik farklı kullanım ayarlarıyla yolcuların isteklerine uyum sağlıyor. Yolcular, parlaklık dışında ışık kümesinin boyutunu ve konumunu ayarlayabiliyor. Ayrıca çalışma aydınlatmasından, rahat salon aydınlatmasına kadar farklı aydınlatma olanakları da Mercedes-Maybach S-Serisi’nin bir diğer özelliği.

Mercedes-Maybach S Serisi iç mekanda teknolojik öğelerin yanı sıra, üst kalitede ahşap kaplama gibi klasik detaylara da yer veriyor.

Mercedes-Maybach S-Serisi’nde kısmen elektrik destekli, Mercedes-Benz portföyünden motorlar kullanılıyor. Elektrik desteğini ikinci nesil entegre bir marş jeneratörü (ISG) sağlıyor. ISG, sürüş anında içten yanmalı motora 15 kW’a kadar güç desteği veriyor; sabit hızlı sürüşlerde “süzülme” fonksiyonunu destekliyor; start-stop özelliğini daha konforlu hale getiriyor ve de sürüş sisteminin genel olarak daha verimli olmasını sağlıyor. Dört tekerlekten çekiş ise tüm versiyonlarda standart olarak sunuluyor.                                    

Yeni S-Serisinde 9G-TRONIC otomatik şanzıman ISG ile entegrasyon için daha da geliştirilmiş.

Yeni Mercedes-Maybach S Serisi ölçülerinin karşılaştırılması:

  Mercedes-Maybach S-Serisi (Z 223)S-Serisi’nin uzun versiyonu (V 223)S-Serisi’nin kısa versiyonu (W 223)
Uzunlukmm5.4695.2895.179
Genişlikmm1.921Sabit Kapı Kolu ile 1.954 Gömme Kapı Kolu ile 1.921Sabit Kapı Kolu ile 1.954 Gömme Kapı Kolu ile 1.921
Yükseklikmm1.5101.5031.503
Dingil mesafesimm3.3963.2163.106

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan yeni Mercedes-Benz S Serisi haberi için BURAYA, Mercedes-Benz Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler