Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaFuarYeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekan

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekan

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekan yeniliklerini yerinde gördük. 8 Aralık tarihinde Daimler’in Stuttgart-Sindelfingen tesislerindeki Debeos Stüdyoları’na gerçekleştirdiğimiz özel ziyarette, kapalı kapılar ardında, fotoğraf makinelerimiz ve cep telefonlarımız toplanarak, yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 modelinin yepyeni iç mekanını, koltuklarını ve ses sistemini test etme imkanımız oldu. Günün sonunda ise yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekan fotoğrafları ve videosu biz basın mensuplarıyla paylaşıldı. Biz de sizlere bu sayfada hepsini sunuyoruz.

Yepyeni dijital ekranlar

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekan özellikleri; ses sisteminden koltuklara, ambiyans aydınlatmasından gösterge birimlerine kadar yenilenmiş. Öyle ki, artık gösterge birimlerinin tamamı, yanyana ve yatay şekilde konumlandırılmış iki adet 12.3 inç’lik renkli ve HD (yüksek çözünürlüklü) dijital ekrandan oluşuyor. 1920×720 piksellik HD çözünürlüğe sahip olan bu ekranlarda dokunmatik özellik bulunmuyor. Bu ekran, isteğe bağlı olarak COMAND Online sistemiyle sipariş edilecek. Sürücünün önündeki göstergeler, direksiyon simidinin sol tarafındaki dokunmatik kumanda birimlerinden, daha sağdaki göstergeler ise direksiyon simidinin sağ tarafındaki dokunmatik kumanda birimlerinden ve/veya orta konsoldaki Touch Control adlı birimden kumanda edilebiliyor.

Ambiyans aydınlatması

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekanındaki ambiyans aydınlatması, artık 64 farklı renk arasından seçilebiliyor. Bu da sürücü ve yolcuların, aracın içini zevklerine göre aydınlatmalarına imkan sağlıyor.

3D ses sistemi

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekanındaki bir diğer önemli yenilikse 3D Sound sistemi. Toplam 23 birimden (subwoofer, hoparlör vs.) oluşan sistem sayesinde, müzik dinlerken aracın içinde adeta bir konser salonu atmosferi yaratmak mümkün.

Yeni koltuklar

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 kokpit iç mekanında koltuklar da tamamen yenilenmiş. Yeni koltuklar hem tasarımları hem de vücudu tam olarak sarmasıyla öne çıkıyor. Koltukların tasarımında modadan ve şık kadın kıyafetlerinden esinlenilmiş.

Yeni ön farlar

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 modelinde, yeniden tasarlanan çift mercekli ön farlara yer verilmiş. Şeffaf camlı ön farlar, yeni E Serisi tasarımının karakteristik özelliği olarak öne çıkıyor. Bu farlar, markanın tasarım dilini ifade eden Multibeam led farlara entegre bir şekilde tasarlanmış.

Yıldız kümesi stop lambaları

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 modelinin arka kısmında dikkat çeken özellik ise tek parça tasarlanan arka stop grubu. Stop grubunu çevreleyen meşale tasarımı sadece gece sürüşlerinde karakteristik bir görünüm sunmakla kalmıyor, aynı zamanda daha etkin bir görünürlük sağalayarak sürüş güvenliğini arttırıyor.

11 Ocak’ta tanıtılacak

Yeni Mercedes-Benz E Serisi 2016 modelinin dünya tanıtımı 11 Ocak 2016 tarihinde Detroit Otomobil Fuarı’nda (NAIAS 2016) dünya lansmanı gerçekleştirilecek.

Yazı: Emre Anamur / Sindelfingen – Almanya

Fotoğraflar ve video: Mercedes-Benz Medya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler