Salı, Ocak 18, 2022
Ana SayfaCasus ÇekimYeni 2015 Ford Mondeo ve 2014 Ford Tourneo Courier modellerini testte yakaladık

Yeni 2015 Ford Mondeo ve 2014 Ford Tourneo Courier modellerini testte yakaladık

2015 yılında satışa sunulacak olan yeni Ford Mondeo modeli ile bu yılın Nisan ayında lansmanı yapılıp Mayıs ayında yollara çıkacak olan 2014 Ford Tourneo Courier modelini İstanbul’da gerçekleştirilen yol testinde görüntüledik. Ford’un orta sınıfta (D segmenti) yer alan sedan ve SW karoserli modeli Mondeo, kameramıza sedan versiyonuyla yakalandı. Depo kapağının üstündeki yazıdan anladığımız kadarıyla dizel motora sahip yeni Mondeo Sedan test aracında çift egzoz çıkışı ve çeki demiri dikkat çekiyordu. Otomobilin çeşitli noktalarındaki Ford logo ve amblemleri ile diğer yazıların üstü kapatılmıştı.

Güncelleme, 6 Mayıs 2014:Yeni Ford Tourneo -Transit Courier ilk fiyat bilgileri için BURAYA TIKLAYIN!

Yeni Ford Tourneo Courier – Transit Courier resmi fiyat listesine ulaşmak için BURAYA, Ford Tourneo Courier 1.6 TDCi 95 HP test sürüşü yazısına ulaşmak için BURAYA tıklayın!


Transit ve Tourneo karoser tipleri bulunan ve Transit/Tourneo Connect modelinin altında konumlandırılan Fiat Fiorino rakibi yepyeni bir model olan Transit/Tourneo Courier ise, Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor. Mayıs ayında bayilerde olması planlanan aracın Ford Otosan tarafından Türkiye’de üretildiğini de belirtelim. 2014 Ford Tourneo Courier test aracında öndeki Ford logosu sökülmüş, ancak arkadaki aynen bırakılmıştı. Ford Tourneo Courier 2014 modelinde 1.0 EcoBoost motora da yer verilmesi planlanıyor. Tourneo Courier 2014 Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı.


Ekstra bir bilgi olarak; yeni 2014 Ford Transit ve Tourneo Connect modellerinin Türkiye’de bu yılın Haziran-Temmuz aylarında satışa sunulacağını belirtelim.

Yazı: Emre Anamur / Fotoğraflar: Gürkan Çağlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler