Çarşamba, Ekim 27, 2021
Ana SayfaHaberlerVW Taigo SUV açıklandı

VW Taigo SUV açıklandı

VW Taigo SUV açıklandı.  Volkswagen, Avrupa’da 2021 yılının sonlarına satışa sunacağı yeni sportif görünümlü CUV (Crossover Utility Vehicle) Taigo’yu duyurdu. Volkswagen SUV gamına eklenecek olan crossover Taigo, küçük sınıfta yer alacak (B-SUV).  Dinamik görünümüyle duygulara hitap edecek bir otomobil olacağı açıklanan Taigo’nun detaylı teknik özellikleri haber yayına hazırlandığı sırada henüz belli değildi.

İlk etapta kısıtlı bilgileri verilen otomobilde, Volkswagen’in mevcut motor gamından TSI motorlar görev yapacak. Bunun dışında LED farların standart olarak sunulacağı söylenen VW Taigo SUV ‘un, tamamen dijital bir kokpite ve yeni nesil sürüş destek sistemlerine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

VW’nin Brezilya’da başarı yakalayan Nivus modeli temel alınarak tasarlanan Taigo, Avrupa piyasası için İspanya’nın kuzey kısmında bir şehir olan Pamplona’da üretilecek. Toplam alanı 1.630.000 metrekare, kapalı alanı 360.193 metrekare olan Volkswagen Pamplona fabrikasında halen Polo ve T-Cross modelleri üretiliyor. Kapsamlı tanıtımının 2021 yaz aylarında yapılması beklenen otomobil, 2021 yılı sonlarında Avrupa’da satışa sunulacak. VW Taigo’nun Türkiye’de satışa sunulması ise 2022 yılında olacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan yeni VW Golf 2021 test sürüşü için BURAYA, Volkswagen Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Önceki İçerikMG5 elektrikli station wagon
Sonraki İçerikCUPRA fiyat listesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler