Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaDiğerToyota mobilite şirketi oluyor

Toyota mobilite şirketi oluyor

Toyota mobilite şirketi oluyor. Dünya değişiyor. Buna bağlı olarak şirketler de değişiyor. Toyota da yaptığı bir basın toplantısıyla artık markanın sadece bir otomobil firması değil, mobilite şirketine dönüşeceğini duyurdu. Toplantıda Toyota’nın her yaştan insanın özgürce ve rahatça hareket edebildiği bir dünyayı gerçekleştirmek için ileri teknoloji ürünü her türlü çözümü üreten bir “mobilite” şirketine dönüşeceği ifade edildi.

Start Your Impossible sloganlı bu dönüşümün Türkiye ayağında devreye alınan mobilsenozgursun.com mikro sitesinde Toyota’nın tüm mobilite çalışmaları ve yeni vizyonu aktarılıyor. Bu dönüşüm sonucunda engellilerin, hastalıklarından dolayı hareketleri kısıtlı kişilerin, yaşlıların, en küçüğünden en büyüğüne tüm bireylerin dünya üzerinde özgür, rahatça ve keyif alarak hareket etmelerini sağlayacak yüksek teknolojiye sahip ürünlerin toplumun hizmetine sunulması hedefleniyor.

İnternet ortamında yapılan basın toplantısında konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, ”Toyota olarak hedefimiz herkesin özgürce hareket ettiği bir dünya gerçekleştirmektir. 7’den 77’ye herkesin özgürce hareket etme hakkı ve ihtiyacı vardır. Başkanımız Akio Toyoda’nın da belirtmiş olduğu gibi, Toyota artık yalnızca bir otomobil firması değil, bir mobilite firması olacaktır. Markamız “herkes için mobilite” anlayışıyla, kişilerin ihtiyaçlarına göre mobilite teknolojilerini ve hizmetlerini geliştirecektir” dedi.

Bozkurt, Toyota’nın global olarak başlattığı “Start Your Impossible” hareketi kapsamında geliştirdiği ürünlerden ilk örnekleri resmi partneri olduğu Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarında tüm dünyaya tanıtmayı planladığını da söyleyerek, “Ancak bu yıl yapılacak olan olimpiyatlar pandemi nedeniyle gelecek yıla ertelendi. 2021’de düzenlenecek Tokyo Olimpiyatlarında Toyota toplamda 3.700 mobilite ürünüyle yer alacak. Tokyo’da otonom araçlardan, yakıt hücreli otobüslere, robotlardan, hibrit taksilere ve elektrikli yürüme araçlarına kadar birçok aracı kapsayan bu ürünler, sporcuların ve seyircilerin kullanımına sunulacak” şeklinde konuştu.

Mobilsen özgürsün

İnsan, doğası gereği hareket etmek isteyen bir varlık.  Toplantıda 17 yaşında geçirdiği talihsiz bir kaza sonucunda tekerlekli sandalye ile hayatına devam etmek zorunda kalan Okan Aracagök’ün 42 kilometrelik maraton koşma hayalinin de Toyota’nın desteği ile gerçekleştiği açıklandı. Antrenörü Mert Onaran ile birlikte uzun süren hazırlık aşamalarından sonra maratonu tamamlayan Okan Aracagök, Toyota’nın “Start Your Impossible” hareketine güzel bir örnek oluşturdu. Bu başarı öyküsü için çekilen 42 dakikalıkbelgesel mobilsenozgursun.com adresinden izlenebilir.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan bir önceki Toyota haberine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler