Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz otobüslerde koronavirüs tedbirleri

Mercedes-Benz otobüslerde koronavirüs tedbirleri

Mercedes-Benz otobüslerde koronavirüs tedbirleri. Daimler; Mercedes-Benz ve Setra markalı otobüsler için, koronavirüs (Covid-19) riskini azaltacak özellikler sunmaya başladığını duyurdu. Yeni donanımlar; Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs AR-GE Merkezi’nin, Almanya – Neu Ulm’deki ekipler ile ortak çalışması sonucunda geliştirildi.

Otobüslerde koronavirüs yayılma riskine karşı yapılan çalışmalarda yeni iklimlendirme sistemi, antiviral etkili yüksek performanslı kabin hava filtresi, sürücü koruma kapıları ve sensörlü dezenfektan dispenserleri sunulmaya başlanıyor.

İki dakikada havası değişiyor

Yeni havalandırma-iklimlendirme sistemi sayesinde otobüslerin içindeki hava her iki dakikada bir tamamen değiştirilebiliyor. Yeni donanımlardan bazıları mevcut araçlara sonradan uygulanabildiği gibi, Ekim 2020 itibarıyla verilen yeni siparişlere de üretim aşamasında eklenebiliyor.

Bu önlemlerin önemli bir parçası olan aktif filtreler, hem yeni araçlara hem de iyileştirme çözümü olarak mevcut Mercedes-Benz yeni Travego, yeni Tourismo, Setra S 531 DT çift katlı otobüs, Setra ComfortClass 500 ve TopClass 500 yolcu otobüsleri için sipariş verilebiliyor. Mercedes-Benz Citaro ve Conecto şehir içi otobüslere yönelik uygun aktif filtrelerinin de 2021’in ilk çeyreğinde sunulması planlanıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Daimler Buses Ürün Geliştirme ve Satın Alma Başkanı Gustav Tuschen; “En son filtre teknolojileri ve ortalamanın üzerinde taze hava değişim oranı ile yolcu otobüslerimiz, her zaman için güvenliği ve konforu en üst seviyede bir araya getiriyor. Bu arada antiviral işlev katmanlarının kullanımı, hijyen tedbirlerini bir kez daha önemli ölçüde artırmamıza imkan sağladı. Sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uyulması şartıyla sürücüler ve yolcular, yeni tip koronavirüs pandemisi sırasında bile herhangi bir endişe duymadan ve güvenli bir şekilde seyahat edebilir.” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan bir önceki Mercedes-Benz Otobüs haberi için BURAYA, Mercedes-Benz Otobüs internet sayfası için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler