Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaHaberlerToyota Avrupa 3 milyon hibrit sattı

Toyota Avrupa 3 milyon hibrit sattı

Toyota Avrupa 3 milyon hibrit sattı. Toyota Motor Avrupa (Toyota Motor Europe), 22 Temmuz itibarı ile Avrupa pazarında 3 milyonuncu hibrit otomobilini sattığını duyurdu. Toyota’nın Avrupa’da sattığı 3 milyonuncu hibrit otomobil, İngiltere’de üretilen ve İspanya’da teslim edilen  kırmızı renkli bir Corolla GR Sport Hatchback oldu. Otomobilin sahibi Nicolás Jiménez, Avrupa’daki şehir merkezlerindeki Düşük Emisyon Bölgeleri’nin (Low Emission Zone – LEZ) kendisini hibrit bir otomobile yönelttiğini ifade etti. Corolla GR Sport’u tasarımından dolayı tercih ettiğini söyleyen Jimenez, bu otomobilin kendisini 30 yaş daha genç hissettirdiğini de sözlerine ekledi. Toyota yetkili satıcısına aslında Yaris Hybrid için gittiğini söyleyen Jimenez, Corolla’nın kendi ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacağını gördüğü için Corolla Hybrid satın aldığını belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toyota İspanya CEO’su Miguel Carsi ise 3 milyonuncu hibrit aracı teslim etmenin Toyota İspanya için büyük bir onur olduğunu söyledi. Carsi, Toyota’nın hibrit araç konusundaki hızlı gelişimini takiben sportif görünümlü araç arayanların da hibrit otomobilleri göz önünde bulundurmalarından heyecan duyduklarını sözlerine ekledi.

Toyota Motor Avrupa, hibrit otomobil satışına 2000 yılında Prius ile başladı. Bugün ise Toyota ve Lexus Avrupa gamında toplamda 20 hibrit otomobil seçeneği var. 2019 yılında Toyota’nın toplam Avrupa satışlarının yüzde 52’sini, Batı Avrupa satışlarının ise yüzde 63’ünü hibrit araçlar oluşturdu.

Toyota Corolla Sedan Hybrid karşılaştırma videosu için BURAYA, Toyota’nın dünya çapındaki hibrit otomobil satışı haberi için BURAYA , Toyota Avrupa internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler