Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaberlerTourneo Custom PHEV Ankara’da test ediliyor

Tourneo Custom PHEV Ankara’da test ediliyor

Tourneo Custom PHEV Ankara’da test ediliyor. Bundan kısa bir süre önce www.otomobil.com.tr sayfalarında Ford Transit – Tourneo Custom Mild Hybrid fiyatlarını duyurmuştuk. Bu haberde o araçların tam hibrit olmadığını da özellikle vurgulamıştık. Ford Otosan’dan yapılan duyuruda Türkiye’nin ilk ve tek Plug-in-Hybrid, yani şarj edilen hibrit ticari araçları olan Custom PHEV’lerin 21 Temmuz 2020 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne test amaçlı olarak teslim edildiği açıklandı.

Teslim edilen 2 tane Ford Custom PHEV araçtan elde edilecek veriler, Ford Otosan mühendisleri tarafından akıllı şehir modelleri, temiz ulaşım yöntemleri ve ürün geliştirme için kullanılacak. Bu araçlar böylece Ford’un Valensiya, Köln ve Londra çalışmalarının ardından, Ankara yollarında da test edilmiş olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Ankara’yı akıllı bir başkent yapmak, daha temiz, sürdürülebilir ve çevreci uygulamalarla vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak teknolojileri şehrimizde kullanmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nisan 2019’da teslim aldığım bu görevde Ankara halkının sağlığı ve çevre dostu uygulamalar için gerekli adımlarımızı atıyoruz. Bu konuda Avrupa’daki örnekleri inceledik. Avrupa Birliği’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamındaki politikaları ile uyumlu çalışmaları halkımız için hizmete almayı hedefliyoruz. Ford Otosan’ın Türkiye’de ürettiği, hibrit elektrikli Custom PHEV araçları Ankara’mızın hizmetine sunmak ve test etmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Ford akıllı şehirler vizyonu

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ise “Otomotiv sektörü, tüm dünyada akıllı ve temiz şehirlere yönelik, çevreci ve teknolojik bir dönüşüm geçiriyor. Avrupa’daki emisyon sınırlamaları, emisyonsuz şehir merkezleri gibi uygulamalar giderek yaygınlaşıyor. Akıllı ve çevreci ulaşım sistemlerine yönelik yapılacak geliştirmeler; gelecekte artan nüfus ve şehirleşmenin yarattığı iklim değişikliği gibi çevresel konularda mücadelede önemli bir iyileştirme sunuyor. Türkiye’nin ticari araç lideri Ford Otosan olarak, sürdürülebilir bir yaşam, çevreci ve ekonomik ve teknolojik sürüş konusunda da ülkemizde öncü olma misyonumuz olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda; Ford’un “akıllı şehirler” vizyonu ile paralel olarak, Türkiye’de de şehir içi taşımacılığında daha çevreci, verimli ve sessiz bir taşımacılık için kritik rol üstlenecek yatırımlarımız ile ülkemize ve çevreye katkı sunmaya devam ediyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘temiz şehir’ uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz iş birliğini bu sebeple çok değerli görüyoruz. Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda banttan inen Custom Plug-In Hybrid modelimizi Ankara’lıların hizmetine sunacağımız için büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ford Custom PHEV araçlarda 1.0 lt 126 HP hibrit güç ünitesi bulunuyor. Tam elektrikli sürüş modunda yaklaşık 41 km’lik menzile ulaşabilen araçların WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimiyse 3.1 lt/100 km olarak açıklanıyor.

Daha öne yayınladığımız Ford Custom Hibrit haberi için BURAYA, Ford Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler