Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img
Ana SayfaFuarTogg T10F tanıtıldı

Togg T10F tanıtıldı

spot_imgspot_imgspot_img

Togg T10F tanıtıldı. Togg T10F, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2024 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtıldı. C segmenti bir fastback olan Togg T10F, 2025 yılından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Konu hakkında açıklama yapan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş “Üçüncü kez dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’e katılıyoruz. Katıldığımız ilk yıl yeni bir oyuncu olarak markamızı, kim olduğumuzu ve neyi başarmak istediğimizi anlattık. Aynı zamanda ön gösterimini 2019’da Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz ikinci akıllı cihazımızla ilgili vizyonumuzu ortaya koyan Konsept Akıllı Cihazımızı gösterdik. Geçen yıl akıllı bir cihazdan fazlasını temsil eden Beyond X deneyimini ve geliştirmekte olduğumuz dijital ekosistemimizi ziyaretçilerle paylaştık. Bu yıl ise bütün faaliyet alanlarımızda kullanıcılarımızla buluşturduğumuz ürün ve hizmetlerimizin bugünkü ve gelecek kabiliyetlerinin yanı sıra ikinci akıllı cihazımız T10F ile dünya kamuoyunun karşısındayız. Zamanın ruhunu yansıtan bir fastback olan T10F’i 2025 yılında Türkiye’den başlayarak kullanıcılarımızla buluşturacağız. T10F’in yanı sıra küresel pazarlara açılmaya hazır olan dijital deneyim platformumuzu ve temiz enerji çözümlerimizi de CES’te sergiliyoruz.” dedi.

Togg T10F’in standart menzilli arkadan itişli, uzun menzilli arkadan itişli ve çift motorlu AWD olmak üzere 3 farklı teknik altyapı seçeneği olacak.

160 kW / 218 HP güç ve 350 Nm tork üreten T10F RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 350+ ve 600 kilometreye varan menzillere sahip olacak. T10F’in 0-100 km/s hızlanması 4,6 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu AWD (dört çeker) versiyonu ise 530 kilometreye varan bir menzil sunmayı hedefliyor. Standart menzilli model 52,4 kWh batarya kapasitesine sahipken, uzun menzilli modelde bu kapasite 88,5 kWh’e çıkacak.

Euro NCAP programının tüm testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlandığı söylenen T10F, yedi adet hava yastığı, dayanıklı ve sağlam altyapısı ile her türlü yol koşulunda güvenli bir sürüş sağlamayı hedefliyor. Trafik işareti algılama sistemiyle birlikte çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici ve akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazı gibi özellikler sunacak T10F, “yoğun trafik pilotu” asistan özelliğine de sahip olacak. Kullanıcılar bu özellikle 15km/s hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10F’in kontrolünde ilerleyebilecek. Bu özellik V2 donanım seviyesine sahip olan akıllı cihazlarda aktif olacak. T10F, yine V2 donanım seviyesinde standart olarak bir çevre görüş kamerası, kör nokta asistanı, sürücü dikkat asistanı, gelişmiş elektronik denge kontrolü ve otomatik park asistanı özelliklerini de kullanıcılarla buluşturacak.

(V2L) teknolojisiyle harici cihazlara güç aktarımı yeteneği sunacak olan T10F, (OTA: over-the-air) teknolojisi ise uzaktan güncelleme alabilecek.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan;

“Togg fiyat listesi haberi” için BURAYA,

Togg üretimi başladı haberi için BURAYA,

Togg deneme üretimi haberi için BURAYA,

Togg Amerika’da haberi için BURAYA,

Togg’da son durum haberi için BURAYA,

Togg fabrika inşaatı başladı haberi için BURAYA tıklayın!

Togg resmi internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

 

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Kategoriler