Cuma, Şubat 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerSkoda Vision 7S

Skoda Vision 7S

spot_imgspot_imgspot_img

Skoda Vision 7S konsept otomobili, Prag’da düzenlenen bir etkinlik ile tanıtıldı. Skoda’nın yeni tasarım dilinin habercisi olan Vision 7S konsept otomobili tamamen elektrikli. 89 kWh’lık bataryaya sahip Vision 7S konsept otomobili 600 km’ye varan bir menzile sahip.

Tamamen yeni bir anlayışla tasarlanan Vision 7S, markanın yeni logosuna ve isim işaretine sahip ilk model olma özelliğinde. Düz ve keskin hatların kullanıldığı otomobilin burun kısmında “Tech Deck Face” olarak isimlendirilen bir bölüm yer alıyor. Bu bölümün üstünde ise kaputun alt tarafını boydan boya kat eden bir ışık şeridi kullanılmış. Yandan bakıldığında ise 22 inçlik jantlar ve kaputtan başlayan tornado çizgisinin ön ve arka kapı birleşim yerine doğru yükseldiği fark ediliyor. Bu arada otomobilin arka kapıları ters yöne açılıyor. Kalın bir D sütunu kullanılan otomobilin arka spoyleri de farklı bir görünüme sahip.

Otomobilin iç mekânında, günümüz trendine uygun olarak sürdürülebilir malzemeler kullanılmış. 8.8 inçlik dijital gösterge tablosu daha rahat okunabilsin diye, direksiyon simidinin alt ve üst kısımları düzleştirilmiş. Sürüş sırasında ihtiyaç duyulabilecek kontroller direksiyona yerleştirilirken araç durduğunda daha fazla fonksiyonu yönetmek de mümkün.

VISION 7S konseptinde “sürüş ve dinlenme” olmak üzere iki farklı kabin oturma pozisyonu sunuluyor. Dönebilen merkezi ekran ve kayan unsurlar sayesinde farklı durumlar için kusursuz kabin atmosferi elde ediliyor. 14.6 inçlik dokunmatik ekran sürüş modunda dikey konumdayken, bir tuşla aktif hale gelebilen dinlenme modunda ise yatay hale geliyor. Bununla birlikte direksiyon ve göstergeler içeride daha fazla alan sağlayacak şekilde geriye çekiliyor. Ön sıradaki koltuklar içeriye doğru döndürülerek ekstra konfor için yatırılabiliyor. Ayrıca arka sırada oturanlar da ekranı rahatça görebiliyorlar ve eğlence amaçlı içerikleri izleyebiliyorlar.

Yenilikçi çocuk koltuğu aracın en güvenli yeri olan ortasına yerleştirilmiş. İkinci sırada oturanlar çocukla kolayca ilgilenebilirken opsiyonel tavan kamerası ise çocuğun görüntüsünü istendiğinde merkezi ekrana aktarabiliyor.

Otomobilde ikinci ve üçüncü sırada oturanlar elektronik cihazlarını manyetik olarak sırtlıklara yerleştirilebiliyorlar ve böylece ideal bir görüş açısı elde edebiliyorlar. Kapı panellerine entegre edilen interaktif yüzeyler de renkleriyle havalandırmada yapılan değişiklikler gibi mesajları iletebiliyor. Ayrıca parmakla yazmaya izin veren yüzeye not bırakmak veya çocukların çizim yapmaları mümkün.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Skoda Fabia test sürüşü yazısını okumak için BURAYA, Skoda Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Kategoriler