Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaDiğersigortaladım.com egzoz emisyon ölçüm kampanyası

sigortaladım.com egzoz emisyon ölçüm kampanyası

sigortaladım.com egzoz emisyon ölçüm kampanyası. Sigorta karşılaştırma platformu sigortaladim.com, yeni kampanyasını duyurdu. Kampanya kapsamında trafik sigortasını sigortaladim.com üzerinden satın alan herkes, araç muayene istasyonlarında egzoz emisyon ölçümü hizmetini ücretsiz olarak alabilecek. Platformun çağrı merkezinden veya online olarak satın alınan trafik poliçelerinde geçerli kampanyaya katılanlar, haklarını poliçe alım tarihinden itibaren 1 yıl boyunca kullanabilecek. Trafik sigortası poliçesi alımı yapılan aracın plakasına tanımlanan haktan yararlanmak için TÜV Türk muayene istasyonunda poliçede yer alan plaka bilgisini vermek yeterli olacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan sigortaladim.com Pazarlama Direktörü İzzet Özveren; “Motorlu taşıtların hava kirliliğinin başlıca kaynağı olarak öne çıktığını biliyoruz ve araştırmalar da gösteriyor ki motorlu taşıtlardan kaynaklanan toplam kirleticilerin yüzde 75’ini egzoz gazları oluşturuyor. Trafiğe kayıtlı 25 milyona yakın aracın bulunduğu ülkemizdeyse Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği kapsamında geçtiğimiz yıl ülke genelinde sadece 9 milyon 371 bin 637 aracın egzoz emisyon ölçümü yapıldı. Ayrıca ölçüm yaptırmayan veya standartlara aykırı emisyona yol açan motorlu taşıtların sahiplerine toplam 4 milyon 808 bin 726 lira idari para ceza kesildi. Özellikle son dönemde karşı karşıya kaldığımız çevre sorunlarının ciddi boyutlara ulaştığı ve egzoz gazı emisyon ölçümü gibi basitçe doğa için bireysel olarak yapabileceğimiz şeyler varken böyle bir kampanyanın öncüsü olmanın gururunu yaşıyoruz. Kampanyamız zorunlu olan trafik sigorta poliçelerinde geçerli olmasıyla, büyük bir kitlenin yararlanacağına inanıyoruz. Böylece kullanıcılarımıza sağladığımız kişisel faydanın ötesine geçip, toplum ve çevre için de bir adım atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan sigortaladim.com haberi için BURAYA, sigortaladim.com internet sitesine erişmek için BURAYA tıklayın!

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler