Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaAkaryakıtShell V-Power Nitro Plus Kurşunsuz 97 ve Dizel Türkiye’de satışa sunuldu

Shell V-Power Nitro Plus Kurşunsuz 97 ve Dizel Türkiye’de satışa sunuldu

Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen yeni Shell V-Power Nitro + Diesel ve yeni Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97, tüm araçlar için daha iyi performans vaat ediyor. Shell’in yeni performans yakıtları Shell V-Power Nitro + (Plus-Artı) Diesel ve Shell V-Power Nitro + (Plus-Artı) Kurşunsuz 97, Türkiye’de sürücülerin kullanımına sunuldu. Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen Shell V-Power Nitro + yakıtının, daha hızlı ve verimli temizlik sağlayarak, aracı en yüksek performansa ulaştırdığı belirtiliyor. Verilen bilgiye göre, tüm araçlar için uygun olan Shell V-Power Nitro+ ilk dolumdan itibaren aracın motor performansını geliştiriyor.

Formula 1 teknolojisine sahip

Shell V-Power Nitro + performans yakıtları, 60 yılı aşan bir geçmişe sahip olan Shell ve Ferrari teknik ortaklığıyla geliştirildi. Shell V-Power Nitro+, 2013 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda Scuderia Ferrari’nin kullandığı Shell V-Power yarış yakıtı ile yüzde 99 oranında aynı bileşenleri içeriyor. Shell ve Ferrari arasındaki iş birliği, Shell V-Power teknolojisini oldukça zorlu koşullarda test etme imkânı sağlıyor. 120’nin üzerinde Shell teknik uzmanı, Ferrari’nin Formula 1’de rekabet avantajı elde etmesi ve yarış pistlerindeki teknolojiyi tüm sürücülerin kullanımına sunulması için yılda 21 bin saat araştırma ve geliştirme çalışması gerçekleştiriyor.

Shell V-Power Nitro + Dizel

Yeni Shell V-Power Nitro + Diesel ürününün, enjeksiyon sistemlerinin daha hızlı ve verimli temizlenebilmesi için, en yeni nesil dizel motorlarda bile etkili, yeni ve daha güçlü bir deterjan teknolojisi içerdiği belirtiliyor. Shell V-Power Nitro+ Diesel, özellikle dizel yakıt enjeksiyon sistemlerini temizlemek ve korumak için formüle edilmiş. Yeni ve geliştirilmiş formülün, aynı zamanda, kritik yakıt sistemi bileşenlerinin korozyondan korunmasını sağlayacak şekilde tasarlandığı açıklandı.

Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97

Yeni Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97, motorun performansını etkileyebilecek tortuları önlemek ve temizlemek için geliştirilmiş deterjanlar içeriyor. Yeni formül ayrıca, bir önceki Shell V-Power Kurşunsuz 97 ile karşılaştırıldığında yüzde 25 daha fazla Sürtünme Modifikasyon Teknolojisi (Friction Modification Technology) içeriyor. Ferrari ile test edilerek ve kritik motor bölümlerinde sürtünmeyi anında azaltmak üzere tasarlanan Sürtünme Modifikasyon Teknolojisi (FMT), motorun tekerleklere daha fazla güç vermesini sağlıyor. Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97, daha iyi performans için Ferrari ekibinin de bir numaralı tercihi durumunda.

İnovasyonda 100 yılı aşkın deneyim

İlk markalı yakıtı Shell Spirit’i 1907’de üreten Shell, yakıt inovasyonu konusunda yüz yılı aşkın deneyimiyle birçok yeniliğe imza attı. İlk farklılaştırılmış benzin olan Shell V-Power, müşterilerden performans yakıtı ile ilgili artan talepleri karşılamak için 1998’de Hong-Kong’da tanıtıldı. Shell V-Power Diesel ise Shell müşterilerinin beğenisine sunulan ilk farklılaştırılmış dizel yakıt oldu. Shell V-Power yakıtları şu anda dünyanın 66 ülkesinde satışa sunuluyor. Türkiye’de ise 2000 yılında tüketicilerin beğenisine sunuldu. Shell 2012’deki 1.3 milyar dolarlık harcamasıyla, Ar-Ge alanında petrol ve gaz şirketleri arasında en büyük yatırımcı konumunda bulunuyor. Shell, müşterilerinin ve araçların değişen ihtiyaçlarını karşılamak için dünyanın çeşitli köşelerinde yakıt inovasyonu, ürün geliştirme ve uygulama konularına odaklanan yaklaşık 120 yakıt uzmanı ve bilim insanı ile çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler