Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaHaber EkstraRS Servis jant tamiri konusunda uyarıyor

RS Servis jant tamiri konusunda uyarıyor

RS Servis jant tamiri konusunda uyarıyor. Hasarlı jantlar tamir mi edilmeli, yoksa yerine yenisi mi alınmalı? Jant üreticileri ve ETRTO (Uluslararası Lastik ve Jant Teknik Kurumu)  hasarlı jantların onarılmasını tavsiye etmese de, dünyanın her ülkesinde hasarlı jantların tamir edildiği bilinen bir gerçek. Bu tamiratlar ağır hasarlı, ortadan yarılmış bir jant için mümkün olmasa da, ufak tefek hasarlarda yapılıyor.

Jant tamiratı konusunda açıklamalar yapan RS Servis CEO’su Ünal Ünaldı hasarlı jantların yanlış onarım ve kaynak işlemi sebebiyle sürüş güvenliğinin tehlikeye düştüğünü söyledi ve “İşinin ehli olmayan ustalar, yanlış uygulamalar ve yanlış kaynakla kötü bir onarım yapabilir ve hiç ummadığınız bir anda jantların kırılmasıyla kaza yapabilirsiniz. RS Servis olarak yüzde yüz kendi imalatımız olan Jant düzeltme ve CNC yüzey işleme makineleri ile alüminyum jantları ilk günkü haline getiriyoruz. Alüminyum kaynak uygulamasında 30.10.2013 tarihinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve ISO-EN-9606-2 belgesine ODTÜ’de yapılan testler neticesinde hak kazandık. O yıllarda bu belgenin varlığından dahi haberdar olmayan onarımcılar mevcuttu. Şimdiye kadar 7 yılda yaklaşık 100.000 adet jantın onarımını gerçekleştirdik” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önceden yayınlanmış RS Servis haberi için BURAYA, RS Servis internet sitesi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler