Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaber EkstraRS Servis dolu sigortası

RS Servis dolu sigortası

RS Servis dolu sigortası. Otomobil sahiplerinin kâbuslarından bir tanesi kuşkusuz ki dolu yağışı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kaporta göçükleri, cam kırılmaları. En son geçtiğimiz günlerde Ankara ve Yozgat çevresinde etkili olan dolu yağışı, 2020 Eylül ayında İstanbul’da 10 bini kaskolu, 20 bini kaskosuz 30 bin araca hasar vermiş, 150 milyon TL’lik zarara neden olmuştu. Bu da kaskosu olmayan otomobiller için ciddi bir sorun olmuştu. Boyasız hasar ve göçük düzeltme konusunda uzman olan RS Servis 2 yıllık AR-GE çalışmaları sonucunda “doluya özel ilk poliçeyi” sigorta şirketleriyle işbirliği yaparak hayata geçirdi.

Konuyla ilgili konuşan RS Servis Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı “Artık bu tür afetler ilerleyen zaman diliminde eskisine oranla hayatımıza çok daha fazla dâhil olacak. Dolu afetine karşı alınacak en iyi önlem ise halı, kilim, karton değil, sigorta poliçesi. Üzücü bir şekilde Yozgat’ta meydana gelen ceviz büyüklüğündeki dolu yağışında bir vatandaşımız aracını kilimle korumaya çalışırken başından yaralandı. Hem araç sahiplerini hem de sigorta şirketlerini dolu afetine karşı hazırlıklı kılmak adına yenilikçi bir dolu hasarı hizmeti ve poliçesi üzerine çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Şu anda 4 sigorta şirketiyle anlaşmamızı yapmış bulunmaktayız.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Kaskolu araç oranının Türkiye’de ortalama sadece yüzde 30 seviyesinde kaldığını ifade eden RS Servis CEO’su “Sigortalı olma bilinci ülkemizde maalesef halen çok düşük. Türkiye’de 20 milyon trafik sigortalı, 6 milyon da kasko poliçeli araç sahibi var. Yaklaşık 4 milyon aracın ise trafik sigortası dahi yok ve trafiğe çıkması yasak. Bu sebeple aracına kasko yaptıramayan tüketiciler, artık ortalama 200 TL gibi çok cüzi bir rakamla araçlarını dolu yağışlarına karşı koruma altına alarak rahat nefes alabilecek. Olası yaralanmalara karşı dolu hasarı teminatına ferdi kaza teminatını da ekleyecek yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. Gelecekte basit park hasarları için de yenilikçi bir uygulama geliştirerek sigorta şirketleriyle birlikte sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan RS Servis kış tavsiyeleri haberi için BURAYA, RS Servis internet sitesi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler