Çarşamba, Şubat 21, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerRenault 5 Prototip hazır

Renault 5 Prototip hazır

spot_imgspot_imgspot_img

Renault 5 Prototip hazır. 5 yıllık stratejik planını duyuran marka ‘Nouvelle Vague’ (Fransız Yeni Dalgası) adını verdiği yeni dönemle Avrupa otomobil pazarına modern bir yaklaşım getiriyor. Bu yeni dönemde Renault, teknoloji, hizmet ve temiz enerji markasına dönüşerek Avrupa’nın en çevreci gamını oluşturacak.

Renault, 2025 yılına kadar toplam 14 model piyasaya sürecek. Bunların 7’si tamamen elektrikli olacak. Diğer 7 modelin ise elektrikli veya hibrit versiyonları olacak. Bu çerçevede Renaulution stratejisini duyuran Renault, yeni modellerinin de ipuçlarını vermeye başladı.

Ruhunu markanın köklerinden alan sevimli, elekrikli bir şehir otomobili olarak düşünülen Renault 5 Prototip, yıllar öncesinin orijinal Renault 5 otomobilinden ilham alınarak modern zamanların ruhuna uygun şekilde tasarlanmış. Mesela orijinal R5 modelinde motor kaputunun sürücüye yakın kısmında hava girişi vardı. Şimdi elektrikli Renault 5’te bu hava girişi şarj kapağını gizliyor. Stop lambalarında ise aerodinamik flaplar bulunuyor.

Mobilya dünyasından esinlenilen ön kısım ve tekstil tavan, afacan ve kalpleri fetheden bir Fransız cazibesinin ipuçlarını veriyor. Ön ve arka logolar aydınlatılarak prototipe hayat veriyor. Aracın Fransa’da ortaya çıktığını vurgulayan aynalardaki Fransız bayrağı, koltuk başlıkları ve ön paneldeki küçük şeffaf ekranda görünen isim bu otomobilin dikkat çeken noktaları. Otomobilin teknik detayları haber yayına hazırlandığında henüz açıklanmamıştı.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan bir önceki Renault haberi için BURAYA, Renault Grubu internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler