Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaDiğerPetronas Tutela Serisi satışa sunuldu

Petronas Tutela Serisi satışa sunuldu

Petronas Tutela Serisi satışa sunuldu. Petronas transmisyon yağı (vites kutusu yapı veya şanzıman yağı olarak da isimlendiriliyor) olan Tutela Serisi; hafif ticari araçlar, ağır ticari araçlar, tarım makineleri ve iş makineleri olmak üzere 5 farklı araç sınıfına yönelik olarak hazırlanmış ürünleri kapsıyor. Otomatik (ATF), otomatikleştirilmiş manuel ve kuru tip DCT dâhil, manuel (MTF) şanzıman sistemleri ile aks, diferansiyel ve doğrudan dişli sistemleri için ayrı ayrı geliştirilen Tutela Serisi’nin; farklı performans düzeylerinde yer alan geniş ürün yelpazesiyle araçların performanslarını artırmaya yardımcı olduğu belirtiliyor.

Tutela’nın ayrıca; senkromeç uyumluluğu, titremeyi azaltan yapısı ve tork aktarım kapasitesiyle vites geçişlerini pürüzsüz hale getirip sarsıntıyı ve gürültüyü azaltarak sürücü konforunu arttırdığı ifade ediliyor. Bununla beraber sıfırın altındaki altındaki derecelerde bile şanzıman sistemini koruyarak motorun çalıştığı andan itibaren vites geçişlerinin sorunsuz olmasına yardımcı oluyor. Ticari araçlarda ise termal dayanıklılığı sayesinde, daha uzun süre termal ve mekanik stres altında kalarak bakım aralıklarının uzamasını sağlayan Petronas Tutela, böylelikle bakım masraflarını ve arızalardan kaynaklanan iş kayıplarını azalttığı ifade ediliyor.

12 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Petronas Tutela Serisi için otomobil, minibüs, kamyon ve otobüs sınıflarında 150’den fazla araçta test yapılmış ve geliştirme aşamasında 35 milyon km saha denemesi ile ürünlerin güvenilirliği sınanmış. Sadece Tutela Multi MTF 700 ürünü için, 2 yılda 21 OEM’i temsil eden 37 otomobil modelinde yapılan testler ise 850 bin km.

Daha önceki Petronas haberi için BURAYA, Petronas internet sitesine ulaşmak içinse BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler