Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaAkaryakıtPetronas’ın gizli kahramanları

Petronas’ın gizli kahramanları

Petronas’ın gizli kahramanları. Bazı sektörler ve iş dalları, erkek egemen bir algıya sahip. Otomotiv de bunlardan bir tanesi. Ancak bu durum bazı firmalarda az da olsa değişiklik gösterebiliyor. İşte Türkiye’deki faaliyetlerine 27 yıldır devam eden Malezya kökenli petrol şirketi Petronas da bunlardan bir tanesi. Petronas’ın Türkiye genelinde23 distribütörde toplam 180 kişilik çalışan kadrosunun yaklaşık 30’unu kadın personel oluşturuyor. Petronas’ın İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde faaliyet gösteren distribütörü Model Otomotiv Satış Temsilcisi Meryem Sarsal da başarılı işlere imza atan kahramanlardan. Petronas Türkiye Genel Müdürü Burak Işıldak da bu başarıların örnek teşkil ettiğini ve sektörde özellikle sahada çalışan kadın sayısının artacağını belirtiyor.

Petronas’ın gizli kahramanları: Meryem Sarsal

Görevi hakkında bilgi veren Meryem Sarsal ise  “Otomobil, traktör, tarım, tesviyeciler, iş makineleri, beton firmaları ve toptan yağ satan firmalarla görüşüyorum. Osmaniye, Mersin gibi çevre illere de gidiyorum. Sanayi içerisinde çalışmamdan kaynaklı randevu almadan uğradığım servis sayısı bir hayli fazla. Kadın olmanın zor yanları var tabi ki. Ama işini güzel yaptıktan, özgüven sahibi olduktan, samimiyetini ve bilgi birikimini hissettirdikten sonra her şey rayına oturuyor” ifadelerini kullanıyor. Model Otomotiv’deki tek kadın çalışan olduğunu anlatan Sarsal, “Şirketimin bana ‘işin patronu sensin’ demesi ayrı bir özgüven sağlıyor aslında. İşini seven herkes başarılı olur. 8 ay önce bu mesleğime hâkim değildim, ancak şimdi çok iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Bir hafta hasta olsam, evde yatsam gene bir palet mal yazarım. Bu başarıda elbette Petronas markasının otomotiv madeni yağlarındaki bilinirliğinin ve güçlü imajının payı büyük” açıklamasını yaptı.

Mercedes AMG PETRONAS Formula 1 takımında elde edilen tecrübeler, yol otomobili motor yağlarının geliştilmesinde kullanılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler