Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaHaber EkstraMotor Aşin 50 yaşında

Motor Aşin 50 yaşında

Motor Aşin 50 yaşında. Türkiye’nin köklü yedek parça şirketlerinden Motor Aşin 50. yılını kutluyor. 1971 yılında faaliyete geçen firma “Her parçada biz varız” sloganı ile Tenneco, ZF, Feredo, ZF, Valeo, SKF, FAG, Jurid, Garret  gibi 200’den fazla premium yedek parça markasının ana distribütörlüğünü yapıyor. Sektör temsilcileri ve tedarikçileriyle gerçekleştirilen 50’nci yıl buluşmasında konuşan Motor AŞİN CEO’su Saim Aşçı, “50 yıl sadece bir sayıdan ibaret değil, bize göre bir ömürden fazlası. 50 yıl önce Türkiye’nin nüfusu 30-34 milyonken, şimdi 83, 84 milyonları konuşuyoruz. 50 yıl önce yaklaşık 1960’larda her 100 kişiden 3 kişiye 1 otomobil düştüğü bir dönemden şu anda Avrupa’da her 2 kişiden 1 kişiye, Türkiye’de her 6-7 kişiden 1 kişiye otomobil düşecek şekilde bir gelişim var. Dünyada inanılmaz bir dönüşüm var.  Önümüzdeki 50 yıl, bundan önceki 50 yıla göre 5 kat, 10 kat hızlı değişim gösterecek. İnanın bundan sonraki 5 yıl geçmişteki yüzyıldan daha değerli, daha hızlı olacak. Dolayısı ile bu dönüşüme, bu değişime bir şekilde adapte olmak gerekiyor. Bizler de 2021 yılını değişim yılı ilan ettik.” dedi.

2012’de dünyadaki önemli bir satın alma grubu olan TEMOT-TATCOM ortaklığına dahil olduklarını ve dış dünyaya açılarak global pazarda da söz sahibi olmaya başladıklarını dile getiren Aşçı,  “Bugün 200’den fazla premium markanın ana satıcılığını, distribütörlüğünü yapıyoruz. Yeni döneme yeni kurumsal kimliğimiz ve logomuzla giriş yapıyoruz. Dedik ki vazgeçemeyeceğimiz yegane unsur güvendir. Vazgeçemeyeceğimiz tek şey inovasyondur. Vazgeçemeyeceğimiz tek şey zorla olsa da dijitalleşmedir. Vazgeçemeyeceğimiz şey otomotivin evrildiği güncel noktadır ve elektriklileşme sürecidir. Yeni logomuzdaki kırmızı renk, bu elektriklileşme sürecine de atıfta bulunuyor.” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Aşin Otomobil ile ilgili habere ulaşmak için BURAYA, Aşin Motor internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler