Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerMINI Clubman Final Edition

MINI Clubman Final Edition

MINI Clubman Final Edition. MINI Clubman, Final Edition ile final yapıyor. MINI model gamındaki özel modellerden olan Clubman’in Final Edition versiyonu, bu modelin ilk çıktığı yıla gönderme yapacak şekilde sadece 1969 adet üretilecek. MINI Clubman Final Edition 2023 Eylül ayında Borusan Otomotiv MINI Yetkili Satıcılarında yerini alacak. MINI Clubman Final Edition Enigmatic Black, Nanuq White ve Melting Silver gövde renkleriyle, 1.5 litre ve 136 bg gücünde motorla Türkiye’de satışa sunulacak.

Yollara ilk çıktığı dönemde o zamanki tasarımcısı tarafından “İşlevsel olan şeylerin göze hitap etmediği algısı artık yok oldu” diye tanımlanan MINI Clubman 2 kapılı bagajı ve 5 kişilik oturma kapasitesi ile dikkat çekmişti.

Özel detaylar

MINI Clubman Final Edition’ı diğer modellerden ayıran en belirgin detayların başında, otomobilin gövdesinde yer alan “Işıltılı Bakır (Shimmer Copper)” rengindeki ön ızgara çerçevesi geliyor. Otomobilin kaputunda ve kapılarında versiyona özel tasarlanan şeritler ise versiyona özgü tasarlanmış yeni jantlarda da bulunuyor. MINI Clubman Final Edition’ın C sütununda ve arka bagaj kapağında Final Edition’a özel tasarlanan logolar yer alıyor.

İç mekanda ise, Final Edition’a özel kapı eşikleri, kullanıcısını saran ve üstün konfora sahip özel MINI Yours tasarıma sahip sportif deri koltukları, Nappa spor deri direksiyonu ve Sage Green renginin daha koyu bir tonu olan Piquet kumaş detaylarıyla premium bir ambiyans sunulacak. Kokpitte göze çarpan ilk unsur olarak koyu renkli ön konsol… Işıltılı bakır rengi ve koyu yeşil tonları bu bölümde de kullanılıyor. Yolcu tarafında bulunan”1 of 1969″ rozeti de tasarımda MINI Clubman Final Edition’ın tarihine ve ayrıcalığına atıfta bulunuyor. MINI’nin karakteristik donanım unsurları arasında bulunan 8.8 inç boyutundaki MINI Visual Boost Dokunmatik Merkezi Ekran, MINI Clubman Final Edition’da da ön konsolun ortasında yerini alıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan 2016 MINI Clubman haberine ulaşmak için BURAYA, MINI Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler