Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerMakyajlı Honda Jazz e:HEV satışa sunuldu

Makyajlı Honda Jazz e:HEV satışa sunuldu

Makyajlı Honda Jazz e:HEV satışa sunuldu. Makyajlı Honda Jazz e:HEV 1 milyon 390 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.  Honda’nın B segmentindeki hibrit modeli Jazz e:HEV makyajlandı.  Makyajla beraber otomobilin radyatör ızgarası, ön ve arka tamponları elden geçirilerek güncellenmiş. Bununla beraber jantlar da yenilenmiş.

Honda’nın kullanım kolaylığı ile öne çıkan modeli Jazz için yapılan iyileştirmelerde Honda’nın orijinal Japon “Yoo no bi” tasarım felsefesine sadık kalınmış.

Honda’nın 20 yılı aşkın deneyimi ile geliştirdiği e:HEV teknolojisi; 1.5 litrelik i-VTEC benzinli motora bağlı iki kompakt elektrik motoru, sabit oranlı şanzıman, lityum iyon batarya ve akıllı güç kontrol ünitesinden oluşuyor.

Jazz’ın şehir içi kullanımda EV ve Hibrit sürüş modları arasında geçiş yapan sistemi, otoyol sürüşlerinde benzinli sürüşü kullanıyor. Hibrit sürüş sırasında benzinli motordan gelen fazla güç, jeneratör motoru üzerinden bataryayı şarj ederken; EV sürüş modunda ise rejeneratif fren yoluyla şarj sağlanıyor. Daha önce 80kW / 109 PS olan elektrik motorunun gücü makyajla birlikte 90kW / 122 HP’ye yükselmiş. Elektrik motorunun torku ise 253 Nm. Bunun yanı sıra benzinli motor gücü de 7 kW’lık bir artış ile 79 kW / 107 HP olmuş.  Benzinli motorun torkuysa 131 Nm.

WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimi 4.6 lt/100 km olan otomobil, fabrika verilerine göre 0-100 km/h hızlanmasını 9.6 saniyede tamamlayıp,  maksimum 175 km/h hıza ulaşıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanmış “Honda Jazz Hibrit test sürüşü” yazısını okumak için BURAYA, Honda Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler