Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaDiğerJeep Renegade PHEV satışa sunuldu

Jeep Renegade PHEV satışa sunuldu

Jeep Renegade PHEV satışa sunuldu. Jeep’in şarj edilebilir hibrit modeli Renegade, 705.000 TL’lik anahtar teslim fiyatı ile satışa sunuldu. Jeep’in B-SUV segmentindeki temsilcisinin bu versiyonu siparişle getiriliyor. Jeep Renegade 4xe’de bir benzinli motor ile ön ve arka aksta birer tane olmak üzere 2 elektrikli motor görev yapıyor. Bunlardan içten yanmalı motorun gücü 180 HP, 2 elektrikli motorun toplam gücü ise 60 HP olarak açıklanıyor. Sistem gücü 240 HP olarak belirtilen Jeep Renegade 4xe’de yer alan 11.4 kWh’lık batarya, 50 km’lik elektrikli sürüş sağlayabiliyor. Şarj süresinin ise 2 saatten daha az olduğu belirtiliyor.

Renegade 4xe, 100 km’de hibrit modda yaklaşık 2.1 litre tüketimi sağlarken; 50 gr/km’den az CO2 emisyonuna sahip. Benzinli motor 270 Nm tork üretirken elektrikli motor 250 Nm’lik torku kullanıma sunuyor. 0 100 km/s hızlanmasını 7.1 saniyede tamamlayan Renegade 4xe, hibrit modda 200 km/s’ye; tam elektrikli sürüşte ise 130 km/s’ye varan maksimum hıza ulaşıyor. Elektrikli güç aktarma sistemi tarafından üretilen yüksek tork değeri, her türlü arazi koşulunda üstün dört tekerlekten çekiş kabiliyeti sağlıyor.

Renegade 4xe; 27,7 derecelik yaklaşma açısı, 28 derecelik uzaklaşma açısı, 17,6 derecelik tepe açısı, 20 cm yerden yükseklik gibi değerlerle segmentinin en başarılı arazi açısı değerlerine sahip.Renegade 4xe, Jeep Active Drive Low ve dört farklı sürüş moduna sahip Jeep Selec-Terrain çekiş kontrol sistemi ile birlikte sınıfının en iyi arazi kullanımını sunma iddiasında. Selec-Terrain, üstün arazi becerilerini destekleyen “Yokuş İniş Kontrolü” özelliğini de içeriyor. Sürücü, Selec-Terrain üzerinden zorlu arazi koşullarının üstesinden gelmek için ideal sürüş modunu seçebiliyor. Günlük sürüşler için ideal olan standart Auto mod, sürekli çekiş yönetimi sağlıyor. Sport modu, sportif sürüş performansı için hem elektrikli motoru hem de içten yanmalı motoru kullanıyor. Snow modu ise yolda ya da arazide, karla kaplı düşük tutunma seviyesine sahip yüzeylerde kullanılıyor. Sand/Mud maksimum tutuş sağlamak için çamur veya kum gibi düşük tutunma seviyesine sahip yüzeylerde kullanılıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Jeep Renegade 1.0 Turbo satışa sunuldu haberini okumak için BURAYA, Jeep Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler