Salı, Ocak 18, 2022
Ana SayfaHaberlerHyundai i20 Dizel Elite modeli satışa sunuldu

Hyundai i20 Dizel Elite modeli satışa sunuldu

Hyundai i20 Dizel Elite modeli 65.100 TL baz fiyatla bayilerdeki yerini aldı. Hyundai, B segmentindeki başarılı oyuncusu i20’nin dizel seçeneğine yepyeni bir donanım seviyesi daha ekledi. Mevcut donanımların üzerine gelen daha yüksek seviyedeki Elite seçeneğiyle i20 dizel çok daha keyifli ve konforlu. Hyundai, IF Design, Red Dot Design ve Auto Bild Golden Steering gibi uluslararası birçok tasarım ödülüne sahip başarılı oyuncusu i20 modelinin dizel versiyonunu yeni bir donanım seviyesiyle satışa sunmaya başladı.

Lanse edildiği 2014 yılından bu yana sadece Jump ve Style donanımıyla satışa sunulan 1.4 litre dizel motor seçeneği, artık Elite donanım seviyesiyle de satın alınabilecek. Türk tüketiciler tarafından çok beğenilen ve satın alım sürecinde etkili rol oynayan dijital klima, geri görüş kamerası, otomatik kararan dikiz aynası ve yağmur sensörü gibi üst düzey özellikleri içeren Smart Paket ile Panoramik Cam Tavan seçeneklerinin de bir arada sunulduğu i20 Elite 1.4 CRDi modeli 65.100 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Hyundai i20 Dizel Elite modeli

Türkiye pazarında her geçen gün önemi artan dizel motorlar, B segmentinde de oldukça önemli bir rol oynuyor. Düşük emisyonlu dizel motorlarını günden güne geliştirerek yeni ve kaliteli ürünlerinde kullanan Hyundai, aynı zamanda maksimum yakıt ekonomisini de beraberinde getiriyor.

Hyundai i20 Dizel Elite modelinde yer alan 90 HP’lik 1.4 lt CRDi motor, minimize edilmiş emisyon değeriyle de çevreci bir tutum sergiliyor. Maksimum 240 Nm torkla segmentinin en iyilerinden olan motor, sadece 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Performansı tatminkar olan dizel motor, yakıt tüketiminde de yaklaşık yüzde 10 azalmayla ortalama olarak 3.9 lt’ye ulaşıyor.

Hyundai Assan, 2014 yılından bu yana yeni i20 modelinden 42.000 adetten fazla satış yaptı. 2016 yılının 10 aylık sürecinde benzinli seçeneklerde müşterilerin ilk tercihi olan yeni i20, bu versiyonda liderliğini sürdürüyor.

B segmenti hatchback modeller arasında tercih edilen modellerden biri olan yeni Hyundai i20, tıpkı eski model gibi Hyundai Assan’ın İzmit’te yer alan modern fabrikasında üretilip onlarca ülkeye ihraç ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler