Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaFuarHyundai HND-9 Seul Motor Show 2013'te tanıtılacak

Hyundai HND-9 Seul Motor Show 2013’te tanıtılacak

Hyundai HND-9 lüks spor otomobil konsepti, kapılarını 28 Mart’ta açacak olan 2013 Seul Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. HND-9 konsepti, Hyundai’nin gelecekteki tasarımlarının nasıl olacağını gözler önüne seriyor. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen HCD-14 coupe-sedan konseptinin devamı niteliğinde olan Hyundai HND-9, markanın geleneksel akıcı tasarım felsefesinin evrim geçirmiş hali olarak kabul ediliyor. Hyundai Motor Company’nin Kore-Namyang’daki Ar-Ge Merkezi’nin hazırladığı dokuzuncu konsept olan HND-9’un her bir tasarım evresinde sofistike çizgiler bulunuyor. Markanın modern premium felsefesinin en yeni ve en gelişmiş üyesi olan bu konsept, markanın imajına da katkıda bulunacak.
Özellikle uzun kaputu ve dingil mesafesiyle dikkat çeken Hyundai HND-9, klasik spor coupe modellere yeni bir yorum katıyor. Farlardan bagaj kapağına kadar uzanan omuz çizgisi, aracın yüksek performansını ortaya koyuyor. Hyundai’nin tüm modellerinde yer alan karakteristik altıgen ızgara, bu lüks konseptte de kendisine yer bulmuş.


Ayrıca kelebek stilindeki kapılar, agresif tasarımlı farlar ve stop lambaları, çift egzoz çıkışı ve gümüş kaplama gövde öne çıkıyor. Hyundai HND-9’da 3.3 litre hacminde turbo beslemeli GDI motor bulunuyor. Ürettiği 370 HP maksimum gücü arka tekerleklere aktaran otomobilde Hyundai’nin kendi geliştirdiği 8 kademeli otomatik şanzıman bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler