Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraHyundai bir kez daha en hızlı büyüyen oldu

Hyundai bir kez daha en hızlı büyüyen oldu

Hyundai, 2010 yılının ardından 2011’de de “Dünyanın en hızlı büyüyen otomotiv markası” ilan edildi. Dünyanın en önemli marka derecelendirme kuruluşlarından biri olan Interbrand tarafından verilen bu unvan, Hyundai’nin üretim ve satış anlamında yaşadığı artışın bir yansıması adeta.

 

Toplamda 6 milyar Amerikan Doları tutarında marka değeri biçilen Hyundai, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 19.3’lük bir büyüme ile marka değerini bu rakama ulaştırdı. Dünyadaki tüm otomotiv markaları arasında sekizinci sırada bulunan Hyundai, genel sıralamadaki markalar arasında ise 61’inci sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıl tüm markalar arasında 65’inci sırada yer alan Hyundai, 2011 yılında sağladığı yüzde bu önemli büyümeyle dört sıra birden yükseldi. Marka değerindeki artış, otomotiv sektöründe yüzde 8.1, tüm markalar arasında ise yüzde 2.6 olarak açıklandı.

 

Alınan ödül ile ilgili konuşan Hyundai CEO’su Won-Hong Cho; “Elde ettiğimiz bu başarı, markamızın global ölçekteki gelişimini gözler önüne sermektedir. Gelecek dönemde modellerimizin daha çok müşteri tarafından arzu edilmesini hedefliyoruz. Bu çerçevede önümüzdeki dönemde marka değerimizi yükseltme yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Hyundai’nin başarısını yorumlayan Uluslararası Marka Derecelendirme Kuruluşu Interbrand ise tüm markaların büyümesinin yavaşladığı bir dönemde Hyundai’nin rekor düzeyde gelişiminine dikkat çekti. Interbrand aynı zamanda J.D. Power ve Consumer Reports gibi kuruluşlar tarafından da Hyundai’nin başarısının bu yıl içinde farklı değerlendirmelerde ödüllendirildiğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler