Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaAtamaGroupe PSA Türkiye’de atama

Groupe PSA Türkiye’de atama

Groupe PSA Türkiye’de atama. Mehmet Akın, Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü oldu. 1 Ocak 2021 itibarı ile emekli olan Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü Michel Furth’ün yerine gelen Mehmet Akın, Ağustos 2020’den itibaren Peugeot Türkiye Satış Direktörü olarak grup bünyesinde çalışmaktaydı. Aralık 2014 – Ağustos 2020 tarihleri arasında Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüten Akın, Peugeot markasının son dönemdeki başarısında önemli paya sahip bir isim.

Mehmet Akın’ı tebrik eden Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille konuyla ilgili olarak“Yaklaşık 25 yıldır otomotiv sektörünün önemli kademelerinde ve farklı birimlerinde yöneticilik yapmış olan Mehmet Akın satış ve pazarlama alanlarında elde ettiği deneyimiyle Peugeot, Citroën, Opel, DS, Eurorepar Car Service (ERCS) ve Distrigo markalarının satış sonrası hizmet noktasını ve tüm satış sonrası hizmetlerini yöneten Satış Sonrası Hizmetler ekibinden sorumlu olarak bana bağlı görevine devam edecek. Her zaman koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Birimi ile hedefimiz Mehmet Akın’ın liderliğinde Türkiye’de en iyi hizmeti sunan grup olmak” açıklamasını yaptı.

Mehmet Akın kimdir?

Mehmet Akın, 1996 yılında başladığı kariyeri boyunca pazarlama, bayi geliştirme ve eğitim müdürlüğü gibi birçok farklı pozisyonda görev aldı. 2006’da kariyerine başka bir markada hafif ve ağır ticari araçlar satış ve operasyon müdürü olarak devam eden Akın, aynı markanın 2007-2013 yılları arasında pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi müdürü oldu ve 2013 yılında pazarlama ve bayi geliştirme ve iş birimi koordinatörlüğüne terfi etti. Mehmet Akın, 1 Aralık 2014 tarihinden bu yana Groupe PSA Türkiye bünyesinde çalışıyor.

1973 Adana doğumlu olan Mehmet Akın, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve 2002 yılında Koç Üniversitesi Üst Düzey Yöneticilik Lisans Programı’nı başarıyla tamamladı. Mehmet Akın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Otomobil Yayıncılık olarak Mehmet Akın’ı tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Groupe PSA Türkiye’deki bir önceki atama haberi için BURAYA, Groupe PSA Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler