Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerMG geri dönüyor

MG geri dönüyor

MG geri dönüyor. Çinli SAIC Motors bünyesindeki İngiliz kökenli otomobil markası MG (Morris Garages) Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye pazarına geri dönüyor. Elektrikli MG modelleri 2021 Mayıs ayında, benzinli MG modelleriyse 2021 yılı sonunda satışa sunulacak. Satışa sunulacak ilk model tamamen elektrikli bir SUV olan MG ZS EV.

MG ZS EV menzili ne kadar?

105kW güç (yaklaşık 140 HP), 353 Nm tork üreten elektrik motoruna sahip MG ZS EV’nin menzili fabrika verilerine göre 60 km/h sabit hızla 428 km’ye kadar ulaşıyor. WLTP normuna göre menzili 263 km olan otomobilin 50 kW’lık CCS hızlı şarjda yüzde 80’lik batarya doluluğuna ulaşması için gereken süreyse 40 dk. Otomobilde farklı sürüş beklentilerine yönelik olarak Eco, Normal ve Sport olmak üzere 3 farklı sürüş modu var. MG ZS EV 0-100 km/h hızlanmasınıysa 8.2 saniyede tamamlıyor.

İlk yıl satış hedefi 1000 adet

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi, Murahhas Azası ve CEO’su Kağan Dağtekin, “Ocak ayında online satış platformumuz aracılığıyla elektrikli ZS EV’yi ön satışa sunmayı hedefliyoruz. Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV, sunduğu özellikler ve satış fiyatıyla çok ilgi çekecek. 2021 yılı içerisinde farklı MG modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. Bu sene MG markasıyla bin adede yakın satış hedefimiz var” dedi.

2015-2019 yılları arasında  dünya çapında elektrikli araçların payının yüzde 270 arttığını söyleyen Kağan Dağtekin “2030 yılına kadar elektrikli araçların payının yüzde 32’ye ulaşması bekleniyor. Aynı zamanda hem dünyada hem de ülkemizde SUV’lara yönelik önemli bir ilgi var. Öyle ki, Türkiye’de satılan her 3 araçtan biri artık SUV. Tabii ki, dönüşüm sadece otomobillerde yaşanmıyor. Bireysel kullanım amaçlı motosiklet talebi her geçen gün artıyor. Bu talep içerisinde elekrikli scooter’ların payı da gittikçe büyüyor. Doğan Trend Otomotiv olarak, global trendleri iyi okuyarak Türkiye’deki tüketicileri hem günümüzün hem de dönüşümün öncü araçlarıyla buluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önceden yayınlanan MG haberi için BURAYA, MG Avrupa internet istesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler