Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Diğer Ford 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı

Ford 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı

Ford, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için planladığı özel bir etkinliği duyurdu. Bu etkinlikte gerçek yarış pilotları ile e-spor oyuncuları karşı karşıya gelecek. Malum, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm spor dallarında olduğu gibi otomobil sporlarında da faaliyetler bir süreliğine durduruldu. Ayrıca e-spor müsabakaları de gün geçtikçe popülaritesini yükseltiyor.

Castrol Ford Team Türkiye tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı olarak isimlendirilen bu etkinlik, Türkiye’nin en yüksek kalitede gerçekleştirilen ilk dijital motor spor sporları canlı yayını olacak.

Sim racing (sanal yarış) oyunlarının yer aldığı iRacing platformunda gerçekleşecek online etkinlikte start Ford Fiesta yarış araçlarıyla yapılacak rallikros ile verilecek. Yarışta Castrol Ford Team Türkiye’nin ralli pilotları Murat Bostancı, Ali Türkkan, Ümit Can Özdemir, Emre Hasbay ve Can Sarıhan; E-Spor oyuncuları Mervan Tepelioğlu, Buğra Akpınar, Atakan Tarkan, Ozan Ülkügil ve Emir Aşarı ile mücadele edecek. Canlı yayında yapılacak bu etkinliğin anlatımını 2005 yılından bu yana Formula 1 yarışlarını anlatan Serhan Acar yapacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen Ford 19 Mayıs e-yarışı yarın saat 16:00 itibarı ile Ford Türkiye YouTube kanalından izlenebilecek. Otomobil.com.tr sitesindeki diğer Ford haberlerine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Yarış sonuçlarını ile ilgili habere ve yarış videosuna ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler