Çarşamba, Ekim 27, 2021
Ana SayfaHaberlerFord 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı sonuçları

Ford 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı sonuçları

Ford 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı sonuçları. Ford Türkiye’nin resmi YouTube kanalında düzenlediği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı, e-sporcular ile gerçek yarış pilotlarının kıran kırana mücadelesiyle geçti. Bu e-spor karşılaşmasında dünyanın en yetenekli e-spor oyuncuları arasında gösterilen Mervan Tepelioğlu, Buğra Akpınar, Atakan Tarkan, Ozan Ülkügil ve Emir Aşarı ile Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotları Murat Bostancı, Ali Türkkan, Ümit Can Özdemir ve genç yetenekleri Emre Hasbay, Can Sarıhan karşı karşıya geldi.

Gerçek hayattaki sürüş deneyimini gerçeğe çok yakın şekilde simüle edebilen sim racing (sanal yarış) oyunlarının yer aldığı iRacing platformunda gerçekleştirilen bu rallikros tipi mücadelede toplamda 10 yarışmacı mücadele etti. Sıralama turlarından sonra 6 turluk eleme yarışları düzenlendi ve final yarışı da 8 tur sürdü.

Toplamda 1 saat süren Ford 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı’nın birincisi Ümit Can Özdemir olurken, ikinciliği e-spor oyuncusu Atakan Tarkan elde etti. Üçüncü sırada ise yine bir e-spor oyuncusu olan Ozan Ülkügil vardı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı, canlı yayında eş zamanlı görüntülenmede 3.400 kişi tarafından izlendi,30 binin üzerinde izlenme rakamına ulaştı ve Youtube Türkiye Trend listesinde 31.sırada yerini alarak Youtube Türkiye’de ilk 50 video arasına girdi.

Daha öndecen yayınladığımız Ford 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı haberi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler