Çarşamba, Temmuz 8, 2020
Ana Sayfa Haberler Fiat Egea Station Wagon modeli satışa sunuldu

Fiat Egea Station Wagon modeli satışa sunuldu

Fiat Egea Station Wagon modeli 66.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Fiat markasının, Tofaş tarafından geliştirilip üretilen Egea model ailesiyle, Avrupa otomotiv pazarının en büyük ikinci segmenti olan kompakt sınıfa çok güçlü bir geri dönüş yaptığına dikkat çeken Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Henüz 1 yılı dolmadan kısa sürede sadece ülkemizde 30.000 adedi aşan satış başarısıyla Türkiye otomotiv sektörünün en başarılı otomobillerinden biri olan ve Fiat markasını tüm pazarlarda çok etkin bir noktaya taşıyan Egea Ailesi, Fiat Egea Station Wagon modeli ile birlikte tamamlanmış oldu. Türk otomotiv sanayiinin yakın dönemdeki en önemli projelerinden biri olan Egea Sedan modelimiz Avrupa’da sedan pazarını nasıl büyüttüyse, Station Wagon modelimizin de hem Avrupa’da hem Türkiye’de kompakt station wagon pazarını büyüteceğine inanıyoruz” dedi.

Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen Fiat Egea projesinin üçüncü modeli Fiat Egea Station Wagon modeli yollara çıkmaya başladı. Türkiye’de hâlihazırda geliştirilen ve üretilen tek kompakt station wagon model unvanına sahip Fiat Egea Station Wagon modeli için başlangıç fiyatı 66.900 TL olarak belirlenirken, otomobilin dizel otomatik şanzımanlı en üst versiyonu 86.400 TL’den satılacak. İlk etapta sadece manuel şanzımanlı olarak 1.4 litre T-Jet 120 HP benzinli ve 1.6 litre 120 HP Multijet motor seçenekleriyle satışına başlanan Fiat Egea Station Wagon modeli için hem 1.6 litre 110 HP’lik benzinli hem de 1.6 litre 120 HP’lik dizel motorlarla birlikte sunulan otomatik şanzımanlı versiyonlar Ekim ayının ikinci yarısında Fiat bayilerinde yerini alacak.

Fiat Egea Station Wagon modeli

İki donanım seçeneği bulunuyor

Urban Plus ve Lounge Plus adı verilen iki donanım paketiyle müşterilerinin beğenisine sunulan Fiat Egea Station Wagon modeli giriş versiyonundan itibaren kompakt station wagon müşterisinin ihtiyaçlarına tam cevap verebilecek kadar zengin donanımıyla dikkat çekiyor. Modelin giriş seviyesi olan Urban Plus donanım paketinde; altı hava yastığı, LED gündüz farları, krom kapı kolları, tavan rayları, 16 inç’lik alaşımlı jantlar, otomatik klima, park sensörü, 5 inç dokunmatik ekranlı UConnect sistemi, Bluetooth bağlantısı, USB/AUX girişi, ABS, ESP, Yokuş Kalkış Destek Sistemi gibi donanımlar yer alıyor. Fiat Egea Station Wagon’un giriş donanım seviyesi olan Urban Plus’ta ileri sürücü destek sistemleri de standart olarak sunuluyor. Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Çarpışma Riski Uyarı Sistemi ve Otomatik Acil Durum Freni özelliklerinden oluşan bu teknolojiler ile Fiat Egea Station Wagon dikkat çekiyor.

Fiat Egea Station Wagon modeli için en üst donanım paketi olan Lounge Plus ise tüm kompakt sınıf müşterilerinin beklentilerini bir adım daha ileri taşıyor. Bu donanım seviyesinde Urban Plus’a ek olarak 7 inç’lik yüksek çözünürlüklü tablet ekran, 17 inç’lik alaşımlı jantlar, far ve yağmur sensörleri ve geri görüş kamerası gibi unsurlar yer alıyor.

Fiat Egea Station Wagon modeli

550 litrelik bagaj hacmi sunuyor

Fiat Egea Station Wagon modeli ürün özelliklerini aktaran Fiat Otomobil Pazarlama Müdürü Berk Arı ise yeni modelin etkileyici tasarımı, kullanışlılığı ve sınıfının en geniş iç hacmini, kompakt ölçülerle birleştirdiğinin altını çizdi. Fiat Egea SW’nin hem sınıfının en uzun arka diz mesafesi hem de 550 litreye ulaşan bagaj hacmiyle ön plana çıktığını belirten Arı, “Beş yetişkinle birlikte bagajlarını da taşıyacak en geniş alanı sunan Egea Station Wagon, konfigüre edilebilir bagaj bölmesiyle fonksiyonellik anlamında da tüm müşterilerin beklentilerini karşılayacak” dedi. Fiat Egea Station Wagon’un 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar yatırıldığında düz bir zemin oluştururken, aynı zamanda 1.8 metreden daha uzun eşyalar için dahi yeterli yükleme alanı elde ediliyor. Hareketli bagaj zemini, yine bulunduğu kademeden çıkartılarak bir alt kısma yerleştirilebiliyor, bu sayede bagajın bölmesinin toplam yüksekliği arttırılabiliyor. Ayrıca, sağ ve solda bulunan ve hareket edebilecek eşyaları saklamak için tasarlanan iki adet yan bölmenin duvarları gerektiğinde yerlerinden çıkartılarak, bagaj genişliği de 1.35 metreye çıkartılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler