Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaDiğerDS ACTIVE LED VISION far teknolojisi

DS ACTIVE LED VISION far teknolojisi

DS ACTIVE LED VISION far teknolojisi. PSA Grubu’nun Premium markası olan DS, stil ve tarz konusunda farklı olmayı amaçlayan bir marka. Bu tarzı aydınlatma sistemine de yansıtan DS, DS 7 Crossback ve DS 9’da; DS ACTIVE LED VISION LED adlı, aktif Led teknolojisi kullanıyor. Bu sistemde araçların kapı kilitleri açıldıktan sonra mor karşılama ışığı yanıyor ve daha sonra Led modülleri 180 derece dönerek bir görsel show sunuyor. Bu far sistemi tarz olduğu kadar, farklı koşullara (park hali, şehir içi yol, şehir dışı yol, otoyol ve kötü hava koşulları olmak üzere 5 tane) uygun aydınlatma da sağlayabiliyor.

DS ACTIVE LED VISION far teknolojisi

•            Park hali

•            Şehir içi yol, DS 7 Crossback beş saniyeden uzun süre ilerlediğinde. Sürücünün yol kenarındaki tehlikeleri daha iyi ayırt edebilmesini sağlamak için ışık demetinin genişliği artırılır.

•            Şehir dışı yol, DS 7 Crossback 50 km/sa hızı beş saniyeden fazla aştığında. Bu mod, öne odaklanan ama yol kenarlarındaki tehlikeleri algılayacak kadar geniş olan bir görüş alanı sağlar.

•            Otoyol, otomobil 110 km/sa hızı beş saniyeden fazla aştığında. Modüllerin ışık yoğunluğu artırılır. Farlar ve modüller, aydınlatma menzilinin artması için hafifçe yükseltilir.

•            Kötü hava koşulları, silecekler etkinleştirildiğinde. Işık demeti genişletilir Ana modül yoğunluğunu azaltırken, sürücünün beyaz çizgileri daha iyi ayırt etmesini sağlamak için dönen modüllerin gücü artar.

•            Otomatik uzun far işlevi farların otomatik konumundayken devreye girer. Yolun uzunlamasına ve genişlemesine daha iyi aydınlatılabilmesi için aydınlatma gücü ve menzili en yüksek seviyeye çıkartılır.

•            Dinamik viraj aydınlatması modunda, farlar virajlarda otomobilin ilerleyeceği yönü aydınlatır.

DS Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA, otomobil.com.tr’deki DS haberlerine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler