Cuma, Mayıs 24, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerCitroën My Ami Buggy 2023 Ağustos ayında geliyor

Citroën My Ami Buggy 2023 Ağustos ayında geliyor

Citroën My Ami Buggy 2023 Ağustos ayında geliyor. 2020’nin sonundaki lansmandan günümüze, satıldığı tüm pazarlarda toplam 30.000 adedin üzerinde örneği yollara çıkan Ami, Citroën’in tamamen online kanallar üzerinden satışını gerçekleştirdiği bir araç.  Türkiye’deyse  yaklaşık 1 senelik süreç sonunda 1.000 adetten fazla Citroën Ami satıldı.

Citroen My Ami Buggy ise ilk defa 2021 yılında tanıtılan 50 adetlik özel bir limitli seriydi. Citroen, 2023 model yılı içinse My Ami Buggy’den 1000 adet daha üreteceğini duyurdu.

Citroen Amy’nin maceracı görünümlü versiyonu olan My Ami Buggy, kapısız gövdesi ve çok sayıda özel aksesuarının yanında özel grafikleriyle de dikkat çekiyor. Tamamen elektrikli bir şehiriçi mobilite aracı olan Citroen Ami, böylece özgür tarzlı bir modele de kavuşmuş olacak. Tabii bu özgürlük, aracın menzili ile sınırlı.

Uzunluğu 241 cm, genişliği139 cm, yüksekliği 152 cm olan Ami’de 6 kW’lık bir elektrik motoru görev yapıyor. Bu motor araca 45 km/h maksimum hız sağlıyor. Bu hıza çıkması için gereken süreyse 10 saniye. 5.4 kWh kapasiteli lityum iyon bataryaya sahip aracın menzili 75 km. Standart ev tipi prizle (220 V) 0’dan tam şarja ulaşmak için gereken süre ise 4 saat. (Ami’nin ilk çıktığı dönemde batarya kapasitesinin 5.5 kWh, şarj süresi de 3 saat olarak açıklanmıştı, ancak güncel yurtdışı katalog verilerinde bu değerler 5.4 kWh ve 4 saat olarak yer alıyor).

My Ami Buggy detayları

14 inçlik delikli-altın renkli jantları ve özel siyah dekoratif kapakları kapsayan tekerlekleri üzerinde güvenli bir şekilde yükselen My Ami Buggy’de ilk fark edilen nokta yeni haki yeşil rengi oluyor. Doğanın ruhuyla müthiş bir uyum içindeki bu renk aynı zamanda kullanıcıları dışarı çıkarıp açık havanın keyfini çıkarmaya davet ediyor. Pop ve Vibe versiyonlarında ön ve arka tampon takviyeleri, yeni ön panel ve kaplamalar, yanlardaki çamurluklar ve arka tavan spoyleri gibi donanımlar Citroën My Ami Buggy’yi daha özel kılıyor. Siyah renkli koruyucu aksesuarlar güven ve sağlamlık hissini güçlendiriyor. Ayrıca parlak sarı süslemeler kaportayı hareketlendiriyor ve My Ami Buggy’e hareketli bir görünüm kazandırıyor. Ön paneldeki iki girinti, zengin sarı çıkartmalarla vurgulanıyor. Bu renk, tekerlek davlumbazlarına yapıştırılmış yön oklarında da bulunuyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Citroen Ami haberini okumak için BURAYA, Citroen Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler