Çarşamba, Haziran 12, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerCitroen Ami tanıtıldı

Citroen Ami tanıtıldı

Citroen Ami tanıtıldı. Citroen’in tamamen elektrikli şehiriçi ulaşım aracı Ami’nin Türkiye tanıtımı yapıldı. İki kişilik bir elektrikli araç olan Citroen Ami; scooter, bisiklet veya toplu taşıma gibi ulaşım araçlarına alternatif olarak düşünülmüş, otomobil kategorisinde değerlendirilmeyen bir araç. B1 sürücü belgesi ile16 yaşından itibaren kullanılabilen Ami, tek şarj ile 75 km menzile ulaşabiliyor. Elektrikli otomobillerin kendine has sessiz sürüşüne sahip olduğu belirtilen Citroen Ami’nin  5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryası araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafındaki kablo bağlantı noktasıyla sarj edilebiliyor. 220 Volt standart prizde 3 saatte tam şarja ulaşan Citroen Ami, bu bakımdan özel şarj istasyonlarına bağımlı kalmıyor. Araç paylaşım, kısa süreli kiralama, uzun dönem kiralama ve satın alma da dâhil olmak üzere kentsel ulaşıma 360° çözüm üretmeyi hedefleyen Ami, ülkemizde öncelikle kurumsal firmaların kullanımı için satışa sunuldu.

Sıra dışı bir tasarıma sahip Citroen Ami, 2,41 metre uzunluğa, 1,39 metre genişliğe ve 1,52 metre yüksekliğe sahip. Ufak boyutların 7.2 metrelik dönüş çapı ile birleşimi, dar alanlarda manevraları kolaylaştıracak bir etken.

Citroen Ami – Selen Alkım

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Yeni model, her yaştan kullanıcı için elektrikli mobilitenin en önemli oyuncularından bir tanesi olmaya aday. Şimdiden aldığımız talep, 2022 yılı için 1.000 adet olan bireysel satış hedefimizi 3.000’e çıkartmamızı sağladı. Tabii bu noktada tedarik konusu yine en belirleyici kriter olacak. Ami, Türkiye pazarında şu anda filo satışı ve kurumsal müşteriler için piyasaya sürülürken, 2022 ilk çeyreğinden itibaren son tüketici ile direkt olarak buluşmaya başlayacak” şeklinde konuştu.

Otomobil.com.tr sitesindeki Citroen haberleri için BURAYA, Citroen Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler