Çarşamba, Şubat 21, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerBYD Seal U Türkiye’de satışa sunulacak

BYD Seal U Türkiye’de satışa sunulacak

spot_imgspot_imgspot_img

BYD Seal U Türkiye’de satışa sunulacak. Şarj edilebilir hibrit teknolojili (PHEV) BYD Seal U modeli, 2024 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak. D-SUV segmentinde yer alan BYD SEAL U, Avrupa’dan daha önce Türkiye’de yollara çıkmış olacak. Uzunluğu 4.775 mm, genişliği 1.890 mm, yüksekliği 1.670 mm olan otomobilin dingil mesafesi 2.765 mm. Düz zemin tasarımı sayesinde arka orta koltuk yolcusuna daha fazla ayak serbestliği sunan otomobilin arka koltuk sırtlıkları 60:40 oranında katlanabiliyor. 552 lt olan bagaj hacmi arka koltukların yatırılması ise 1449 lt’ye ulaşıyor.

BYD SEAL U DM-i, ismini “Akıllı Çift Motor/Dual Motor-intelligent” teknolojisinden alıyor. Yüksek performansı, konforlu sürüşü ve rahat kullanımıyla birlikte yüzde 100 elektrikli dünyasını geleneksel dünyayla bir araya getirme iddiasındaki BYD SEAL U DM-i, dört silindirli 72kW’lık 1.5 litrelik benzinli motoru, 145 kW’lık elektrikli motorla kombine ediyor. 8.3 kWsa Blade Batarya’ya sahip olan BYD SEAL U DM-i, şarj edildiğinde WLTP ölçümlerine göre ortalama 80 kilometrelik elektrikli menzili sunuyor. Bu menzil şehir içerisinde 110 kilometreye kadar çıkıyor. Aracın kombine olarak menzilinin 1080 kilometre olması, şarj edilebilir hibrit BYD SEAL U modelini uzun yol sürüşlerine uygun bir otomobil haline getiriyor. BYD SEAL U DM-i’nin bataryası, 18 kW DC hızlı şarjı destekliyor olması rakiplerinden ayrışmasını sağlayan bir özellik.

0-100 km/s hızlanmasını 9.1 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı 170 km/h. WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimiyse 0.9 lt/100 km.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan;

“BYD Atto 3 test sürüşü” için BURAYA,

“BYD Türkiye’de” haberi için BURAYA,

“İsmail Ergün BYD Türkiye Genel Müdürü oldu” haberi için BURAYA,

“BYD, ALJ ile geliyor” haberi için BURAYA,

“Toyota-BYD elektrikli araç ortaklığı” haberi için BURAYA tıklayın!

BYD Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Kategoriler