Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraBorusan Oto Diyarbakır açıldı

Borusan Oto Diyarbakır açıldı

spot_imgspot_imgspot_img

Borusan Oto Diyarbakır açıldı. Borusan Oto, BMW’nin ilk BMW Store konsept tesisini Diyarbakır’da hizmete açtı. BMW’nin yeni kurumsal kimliğinin dünyada ilk kez uygulandığı BMW Store; BMW ve BMWi Yetkili Satıcısı olarak hizmet veriyor. Diyarbakır’ın merkezi noktalarından biri olan Mahabad Bulvarı üzerinde yerini alan, BMW otomobillerin yanı sıra özel giyim, aksesuar, bisiklet ve model araçların da sergilenip satıldığı tesis; modern, lüks ve ileri teknolojilerle donanmış şık ortamıyla ziyaretçilerine üst düzey bir deneyim sunarken, elektrikli otomobil şarj istasyonuna da sahip.

Borusan Oto Diyarbakır açılış töreni. Soldan sağa: Simay Alsan – Borusan Oto Genel Müdürü, Ali Vahabzadeh – Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Eş Başkanı, Münir Karaloğlu – Diyarbakır Valisi, Eşref Biryıldız – Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi, Hakan Tiftik – Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı.

Borusan Oto Diyarbakır’ın açılışında bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır’ın tarihinin her döneminde kültürel zenginliğinin yanında üretim ve ticaret alanında da merkez konumunda olduğunu belirterek, şehrin özellikle son 5 yılda yakaladığı huzur ve güven ortamıyla her geçen gün tarihteki misyonuna döndüğünü söyledi. Şehirlere açılan nitelikli işyerlerinin, şehrin ve bölgenin gelişimine olumlu katkıda bulunduğunu söyleyen Karaloğlu, “Borusan Otomotiv, BMW’nin Türkiye’deki yeni konsept ilk showroomun’u bugün Diyarbakır’da açıyorsa şehrimizin önemli bir cazibesi var demektir. Ben bu yatırım için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yeni açılan işyerinin hem Borusan Ailesi’ne hem burada çalışacak arkadaşlara hem de şehrimize hayırlı uğurlu olması temenni ediyorum.” dedi.

BMW Store Diyarbakır açılış töreninde konuşan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, dünyanın sayılı konsept tesislerinden olan BMW Store’u, Diyarbakır’a taşıyarak bu ayrıcalıklı deneyim merkezini Diyarbakır’da hayata geçirmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. “Otomotiv sektörü gerek ürün gerekse hizmet tarafında önemli bir dönüşüm geçiriyor. Elektrikli otomobiller her gün hayatımıza daha fazla girerken, bir yandan da internet üzerinden satış sistemine alışmaya başladık bile. Ancak bununla birlikte bir otomobile dokunmak, test sürüşü yapmak, sesini ve hatta kokusunu duymak karar aşamasının en önemli faktörleri olmaya devam edecek. Bu yenilikçi tesis, otomobil tutkunlarını hayallerindeki BMW modelleriyle şehir merkezinde kolayca buluştururken, aynı zamanda alışık oldukları Borusan Otomotiv kalitesi ve güvencesiyle de çok özel deneyimler vaat ediyor. Borusan Oto Diyarbakır gibi yeni ve modern showroom örneklerini önümüzdeki günlerde Denizli ve Trabzon’daki yatırımlar takip edecek. Otomotiv perakendeciliği açısından da önemli bir dönüm noktası olduğuna inandığım bu tesisin Diyarbakır’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıda konuşan Borusan Oto Genel Müdürü Simay Alsan ise, Diyarbakır ile birlikte Borusan Oto’nun hizmet verdiği il sayısının 7’ye, hizmet noktasının ise 11’e yükseldiğini belirterek; “Diyarbakır’ın en merkezi noktalarından birinde yaptığımız bu yatırımı tamamlayarak, BMW’nin en yeni showroom konseptiyle Borusan Oto Diyarbakır’ı hizmete açmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yeni konsept BMW showroomumuzla, Diyarbakır’la birlikte Mardin, Elazığ, Batman gibi çevre illerdeki BMW tutkunlarına da daha yakın olmayı amaçlıyoruz. Tesisimizde BMW’nin elektrikli modellerini de Diyarbakırlıların beğeni ve deneyimine sunuyoruz.” dedi.

Borusan Oto Diyarbakır konsept tesisinde BMW’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü seri üretim sedan modeli olan yeni M5 CS de sergileniyor. 635 HP gücündeki bu otomobil 0-100 km/h hızlanmasını 3.0 saniyede tamamlıyor.

BMW iX3 Türkiye’de haberini okumak için BURAYA, Borusan Oto Diyarbakır web sayfasına ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!

Kategoriler