Salı, Kasım 30, 2021
Ana SayfaHaberlerBMW iX3 Türkiye’de

BMW iX3 Türkiye’de

BMW iX3 Türkiye’de. Daha önceden fiyatını yayınladığımız BMW’nin elektrikli SUV’u iX3, BMW showroom’larında yerini aldı. 29 Mart 2021 tarihi ile 950.000 TL’lik fiyata sahip olan BMW iX3, 286 HP güce ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna sahip. 0-100 km/h hızlanmasını 6.8 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı ise 180 km/h ile sınırlandırılmış. Otomobil hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarjla, yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile kavuşurken, yüzde 80’lük batarya doluluğuna erişmesi için gereken süreyse 34 dakika.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik; “Borusan Otomotiv olarak BMW’nin sürdürülebilirlik vizyonuna paralel şekilde Türkiye’de de elektromobilite dönüşümünün liderliğini yapmak istiyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi markalarımızın elektrikli modellerinin tamamını ülkemizde sunmayı hedefliyoruz. Karbon salımının düşürülmesiyle gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için üzerimize düşenin fazlasını gerçekleştirmek arzusundayız. Bu çerçevede BMW Group ile birlikte yeni BMW iX3’ün başlangıç fiyatı üzerinde yoğun çalışmalar yaptık. Spor Aktivite Aracı segmentinin tamamen elektrikli ilk örneklerinden olan Yeni BMW iX3’ü Türkiye’deki yeni vergi düzenlemelerine rağmen pazara en uygun fiyatlarla ulaştırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Yeni nesil BMW eDrive teknolojisi

BMW’nin Çin’deki fabrikasında üretilen BMW iX3, beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine sahip. BMW iX ve BMW i4 modellerinde de kullanılacak bu teknolojinin performans, verimlilik ve menzil konusunda fark yaratacağı ifade ediliyor.

Düşük ağırlık merkezi

İnce yapıya sahip yeni nesil yüksek voltajlı bataryası sayesinde ağırlık merkezi, kardeşi BMW X3’e kıyasla 7.5 santimetre daha yere yakın olan Yeni BMW iX3, dinamik ve üstün bir yol tutuş sunmayı hedefliyor. Standart olan adaptif süspansiyon sayesinde değişken yol koşullarında bile güvenlik ve konfordan ödün vermeyen BMW iX3, ARB çekiş sistemi sayesinde yumuşak zeminlerde bile etkili bir çekiş gücü sunacak.

Otomobil.com.tr sitesinde dah aönce yayınladığımız BMW iX3 ilk haberi için BURAYA, BMW iX3 ön sipariş haberi için BURAYA, BMW Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler