Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaÇevreBantboru yenilenebilir enerji yatırımı

Bantboru yenilenebilir enerji yatırımı

Bantboru yenilenebilir enerji yatırımı. Küresel otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri (beyaz eşya) sektörlerinde önem taşıyan çelik boru sistemleri alanında dünyanın en önemli 5 orijinal ekipman üreticisinden biri olan Bantboru, üretim tesislerinde yenilenebilir enerji yatırımı yapıyor. Toplam 1 milyon dolarlık yatırımla kurulacak güneş enerjisi santrali ile tesislerde kullanılan enerjinin yaklaşık 3’te 1’i güneş enerjisinden elde edilecek. Bantboru’nun MY Enerji Solar iş birliğinde gerçekleştirdiği Güneş Enerjisi Santrali projesinde, ELİN güneş panelleri kullanılıyor. Şirketin Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve İzmit Köseköy’de yer alan 3 üretim tesisinde, yaklaşık 15 bin metrekare çatı alanı üzerine kurulacak sistem, Bantboru’nun yıllık 8,5 milyon KW düzeyindeki enerji ihtiyacının yüzde 35’ini karşılayacak.

Bantboru CEO’su Sinan Gider, OEM firmalarına yönelik olarak 23 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan eden Bantboru CEO’su Sinan Gider, “Dünya genelinde rekabetçiliğin ve kalitenin en çok ön planda olduğu, iki önemli sektörde OEM firmalarına yönelik ürünlerimizle küresel üretim programlarının iş ortağıyız. Arjantin’den Çin’e uzanan bir coğrafyada, 23 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bantboru’nun kendi Ar-Ge ve teknoloji gücüyle geliştirdiği ürünlerle, küresel rekabetin Türk oyuncusuyuz. İşimizi olduğu gibi, topluma ve dünyaya karşı sorumluluklarımızı da liderlik hedefiyle sürekli gelişen bir dünya şirketi bakış açımızla değerlendiriyor ve yönetiyoruz. GES yatırımlarımız, temiz enerji kullanımıyla çevre sürdürülebilirliğine, maliyet avantajıyla da rekabetçi performansımıza katkı yapacak” dedi.

Bantboru çift katlı yakıt borusu.

45 yıllık bir geçmişe sahip Bantboru; otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektöründe kullanılan boruların global ölçekte en büyük 5 üreticisinden bir tanesi. Bantboru, otomotiv endüstrisinde kullanılan çift katlı (fren borusu, debriyaj hattı, yakıt hattı) ve tek katlı (yakıt borusu) boruların orijinal ekipman üreticisi konumunda.

Otomobil.com.tr sitesinde yer alan “Elektrikli otomobiller ve alternatif yakıtlar küresel ısınmaya çözüm mü?” haberi için BURAYA, Bantboru internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler